Wtorek, 1 grudnia 2020

imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

RSS

Epidemia na Śląsku:

Nowiny z czterema nominacjami do nagród dziennikarskich SGL Local Press

14.03.2019 15:37 | 4 komentarze | ma.w

Nowiny Raciborskie i Nowiny Wodzisławskie wyróżniono na dorocznej gali nagród dla prasy lokalnej. Stowarzyszenie Gazet Lokalnych doceniło redakcje w trzech kategoriach – najlepszego portalu, akcjach dziennikarskich i materiału video. Nagrody wręczano 14 marca na Zamku Królewskim w Warszawie.

Nowiny z czterema nominacjami do nagród dziennikarskich SGL Local Press
Ekipa Wydawnictwa Nowiny: Artur Marcisz, Mariusz Weidner, Paweł Okulowski i Maciej Kozina. Zdjęcie wykonał Jerzy Oślizly
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piąty rok z rzędu praca dziennikarzy Nowin jest zauważona przez jury tworzone przez ekspertów medialnych. W tegorocznej gali na Zamku Królewskim wydawnictwo otrzymało najwięcej, bo 4 nominacje do prestiżowych nagród SGL Local Press.

Nominacje 2018

  • laureat tej nagrody z 2016 roku portal nowiny.pl w kategorii portal gazety lokalnej
  • akcja dziennikarska „Strażaki to najlepsze chłopaki” Nowin Raciborskich
  • akcja dziennikarska „100 autorytetów na 100-lecie niepodległości”
  • materiał video pt. „Starość na kanapie”, którego autorami są: Maciej Kozina, Wojciech Żołneczko, Dawid Machecki i Mariusz Weidner

W stolicy wyróżnienia odbierała delegacja redakcji: Paweł Okulowski, Artur Marcisz, Mariusz Weidner, Maciej Kozina i Jerzy Oślizły.

Stowarzyszenie Gazet Lokalnych obchodzi w tym roku 20-tą rocznicę istnienia, z tej okazji nagradzano wydawców

W materiale wideo – relacji „na żywo” prowadzonej przez profil nowiny.pl na Facebooku można obejrzeć i usłyszeć jak dziennikarze Nowin pytają ekspertów o ich opinie na temat tegorocznych SGL Local Press. Wypowiada się m.in. Marzanna Zielińska, jurorka konkursu i dziennikarska TVN Fakty, która oceniła m.in. materiał zrealizowany przez nowiny.pl jako spełniający standardy publikacji w tej stacji informacyjnej. Nowiny.pl pytały również Jerzego Jureckiego i Dominika Księskiego – żywe legendy prasy lokalnej o refleksje na temat kondycji lokalnego przekazu medialnego i konieczności „patrzenia władzy na ręce”. Andrzej Grygiel fotograf PAP, laureat wielu nagród prasowych udziela porad czym powinni się kierować lokalni dziennikarze fotografując i rejestrując na wideo wydarzenia.