środa, 30 września 2020

imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima

RSS

Jak wybrać trampolinę ogrodową dla dzieci?

14.03.2019 14:06 | 0 komentarzy | EK

Trampoliny można znaleźć coraz częściej w przydomowych ogrodach. Z takiego zakupu ucieszą się zwłaszcza najmłodsi, którzy spożytkują swoją energią, przebywając jednocześnie na świeżym powietrzu. Zalet takiego rozwiązania jest zatem całe mnóstwo. Zanim jednak zdecydujemy się na wybór konkretnego modelu, sprawdźmy, co powinno charakteryzować dobrej jakości trampolinę. 

Jak wybrać trampolinę ogrodową dla dzieci?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trampolina ogrodowa - na co zwrócić uwagę?

Wybierając trampolinę do ogrodu, musimy przyjrzeć się jej parametrom, które zwiększają funkcjonalność i jednocześnie zapewnią bezpieczeństwo podczas zabawy. Najważniejszy parametr to maksymalne obciążenie. Ma bardzo duże znaczenie dla samej zabawy, ale i bezpieczeństwa. Przeciążenie trampoliny może spowodować jej zerwanie, a w konsekwencji doprowadzić do upadku z dość znacznej wysokości. Maksymalne obciążenie trampoliny zależne jest głównie od zastosowanej konstrukcji oraz jakości materiałów użytych w jej produkcji. Wydaje się, że najbardziej optymalne obciążenie wynosi 150 kilogramów, wówczas bez obaw, na trampolinie może bawić się przynajmniej trójka dzieci.

Siatka zabezpieczająca

To kolejny element, któremu warto się przyjrzeć. Jeżeli nie jest dołączona do trampoliny, to koniecznie trzeba ją dokupić. Jej główna rola to ochrona przed wypadnięciem, co ma duże znaczenie, zwłaszcza w przypadku mniejszych dzieci. Na ogól wyróżnia się dwa rodzaje siatek: wewnętrzne oraz zewnętrzne. Te pierwsze uważane są za bardziej praktyczne, ponieważ chronią jednocześnie przed uderzeniem w stelaż. Zazwyczaj są jednak nieco droższe. 

Co jeszcze trzeba mieć na uwadze?

Maksymalne obciążenie i rodzaj stelażu, to nie jedyne elementy, które musimy sprawdzić. Równie duże znaczenie ma materiał wykonania maty do trampoliny. Powinien zapewniać jak największą sprężystość i odporność. Jeżeli zależy nam na dokupieniu dodatkowej maty, to musimy wcześniej dokładnie sprawdzić jej średnice. Przydatna okaże się także specjalna osłona na sprężyny. Jej zastosowanie zapobiega utknięciu stopy w sprężynach i jednocześnie ochrania sprężyny przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Najlepiej od razu kupić gotowy zestaw. Rozbudowaną ofertę trampolin do ogrodu, znajdziemy na stronie sklepu internetowego homegarden.com.pl. Podczas wyboru zmierzmy także jej rozmiar. 

Trampolina to ciekawy dodatek do ogrodu, który przysporzy dzieciom mnóstwo frajdy. Pamiętajmy jednak, że powinna zapewniać bezpieczeństwo podczas zabawy. Z tego też względu sprawdźmy jej konstrukcję i maksymalne obciążenie. 

Materiał zewnętrzny