środa, 14 kwietnia 2021

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

WAŻNE:

Zużyte pampersy zatkały kanalizację. Efekt? Zalane piwnice

14.03.2019 10:02 | 9 komentarzy | mak

Pracownicy wodzisławskiej spółki Domaro mieli ręce pełne roboty. Dostali wezwanie, że w jednym z budynków w Wodzisławiu zostały zalane piwnice. Jak się okazało, z powodu niedrożnej kanalizacji. A ta została zatkana przez namoknięte szmaty i pampersy. Dlatego przedstawiciele spółki apelują do mieszkańców, by nie traktowali rur odpływowych jak kosza na śmieci.

Zużyte pampersy zatkały kanalizację. Efekt? Zalane piwnice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Wczoraj otrzymaliśmy zgłoszenie na telefon awaryjny o zalaniu piwnic. To kolejne już zalanie na tej nieruchomości. Mieszkańcy nie szczędzą nieprzyjemnych słów pod adresem pracowników spółki. Niestety, kolejny raz niedrożność kanalizacji spowodowana jest wrzucaniem do instalacji kanalizacyjnych rzeczy, które nigdy tam trafić nie powinny - przekazują pracownicy spółki Domaro.

W studzience pracownicy Domaro znaleźli namoknięte szmaty, pampersy i środki higieniczne. - Wszystkie te rzeczy ograniczają przepustowość rury. Odkładające się zanieczyszczenia zmniejszają średnicę rury prowadzać w końcu do całkowitego zamknięcia światła. Przypominamy, że wszystkie te odpady powinny zostać wrzucone do kubła, a nie do instalacji kanalizacyjnej. Każdorazowo taka niedrożność to nie tylko dodatkowa praca i koszty na udrażnianie, ale również dyskomfort mieszkańców z powodu uciążliwości zapachowych. Dlatego prosimy o zwracanie uwagi na to co zostaje wrzucane do kanalizacji - apelują pracownicy spółki.