Czwartek, 21 stycznia 2021

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Remont wiaduktu będzie, ale nie wiadomo kiedy

15.03.2019 19:00 | 6 komentarzy | juk

Ponad tydzień temu postawili barierki, zagrodzili wjazd i... tyle. Na razie nie wiadomo kiedy remont wiaduktu na ul. Mariackiej w Radlinie się rozpocznie. - Czekamy na komplet dokumentów, by otworzyć przetarg na wyłonienie firmy, która zajmie się jego naprawą - tłumaczą tamtejsi urzędnicy.

Remont wiaduktu będzie, ale nie wiadomo kiedy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wraz z początkiem marca pojawiły się rzędy biało-czerwonych barierek, które zablokowały wjazdy dla samochodów na leciwy wiadukt przy ul. Mariackiej, który od dawna wymaga generalnego remontu. Problem w tym, że nie wiadomo kiedy utrudnienia znikną. To z kolei denerwuje mieszkańców miasta. - Problem wiaduktu istnieje w tej gminie od wielu lat. Teraz zebrało się urzędnikom na jego zamknięcie, bez wyłonienia nawet firmy, która remont wykona - irytują się radlinianie. - Urzędnicy w ten sposób fundują nam stanie w korkach i objazdy kto wie, czy nie latami - dodają z oburzeniem.

Nie wiadomo kiedy remont

Rozmowy o remoncie wiaduktu sięgają już 2011 r. Dotychczasowe jego przeglądy techniczne, choć dopuszczały go do użytkowania, wskazywały na potrzebę kapitalnego remontu. Z powodu tych zaleceń pod koniec listopada zeszłego roku obiekt skontrolował Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Zalecił on zamknięcie wiaduktu dla ruchu samochodowego. Miasto przychyliło się do tej sugestii. W konsekwencji od 1 marca z obiektu mogą korzystać tylko piesi. Ten stan będzie trwać do czasu wyłonienia firmy, która zajmie się gruntownym remontem wiaduktu. Wtedy obiekt zostanie zamknięty i dla samochodów i pieszych. Kiedy to nastąpi? Urzędnicy odpowiadają, że dziś trudno ten termin określić. Monika Ryszka, inspektor wydział urbanistyki i inwestycji radlińskiego magistratu wyjaśnia, że urząd obecnie kompletuje dokumenty. Przetarg powinien zostać ogłoszony na początku kwietnia.