Piątek, 13 grudnia 2019

imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy

RSS

Wystąpili dla Szymona. Koncert charytatywny w "Ekonomiku"

12.03.2019 17:53 | 0 komentarzy | mak

8 marca w ZSE w Wodzisławiu Śląskim odbyła się kolejna edycja Koncertu Charytatywnego „Otwórzmy nasze serca”. Tym razem dedykowana była Szymonowi Zawadzkiemu, który stoi przed wielkim zdrowotnym wyzwaniem, za którego powodzenie nauczyciele i uczniowie trzymają kciuki.

Wystąpili dla Szymona. Koncert charytatywny w "Ekonomiku"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od samego początku ideą wydarzenia jest dzielenie się dobrem, udzielenie wsparcia w trudnych chwilach, manifestowanie empatii i solidarności wobec życiowych prób. Tegoroczny koncert zbiegł się ze świętem kobiet. Nie obyło się bez serdecznych życzeń i wiosennych kwiatów. Wzruszającym momentem, pełnym emocji i dobra, były słowa wdzięczności skierowane do uczniów przez rodziców Szymona. Ciepło, nadzieja i radość przez nich wyrażona stała się dodatkową inspiracją do czynienia dobra.

Artystycznie, muzycznie, tanecznie, widowiskowo Szymona wsparli: uczennice i uczniowie ZSE, I LO im. Powstańców Śląskich oraz Zespołu Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Wodzisławiu Śląskim. Zespoły Tornado, Flesz i Szafir, a na specjalny pokaz sztuk walki zaprosił zespół juniorów Taekwondo.

Organizatorem koncertu jest Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim, zaś jego szkolnym koordynatorem Kornelia Granacka-Trzaska, która podkreśla, że zainspirowana, zmotywowana, przekonana do idei młodzież może wszystko, szczególnie zaś może i chce pomagać.

W imprezie uczestniczyła również przedstawicielka Zarządu Powiatu – Kornelia Newy, odpowiedzialna za powiatową oświatę.