Niedziela, 19 stycznia 2020

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Kredyt na 15 tyś.

12.03.2019 14:59 | 0 komentarzy | (s)

Kredyt na 15 tyś. to bardzo często wybierane rozwiązanie przez wiele osób. Suma taka będzie z pewnością pomocna w wielu wypadkach a wymagania, jakie trzeba będzie spełnić, nie są tak wysokie jak w kredytach np. hipotecznych.

Kredyt na 15 tyś.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na jakie cele możemy przeznaczyć 15 tys zł kredytu?

Suma 15 tyś. zł jest sumą, za którą możemy już zrealizować pewne — nieco większe plany. Taka kwota pomocna będzie z pewnością przy remoncie mieszkania lub jego wyposażeniu, jeśli chcemy wymienić meble. Taka suma będzie również doskonale nadawała się do zrealizowania marzeń motoryzacyjnych i zakupienia nowego samochodu. W tej cenie otrzymamy używane egzemplarze ze średniej klasy. 15 tys. zł to również możliwość odbycia podróży życia po kilku krajach czy zorganizowania długich np. kilkumiesięcznych wakacji.

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania firmy pożyczkowej/banku?

Pierwszym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę to oprocentowanie i RRSO. Ostatni czynnik to całkowity koszt kredytu wraz z opłatami. Im jest niższy, tym mniej będziemy musieli oddać. Warto również sprawdzić, czy kredyt posiada opłaty dodatkowe oraz, czy będziemy musieli zapłacić dodatkowo za wcześniejszą spłatę. Ważne są też kary za opóźnienia w spłacie rat — szczególnie w instytucjach prywatnych. Bardzo często pomijaną kwestią jest wysokość rat. Do wyboru oprócz tych stały zapewne będziemy mieli np. malejące. Pierwsze raty są nieco wyższe, a kolejne z czasem maleją. Jeśli mamy odpowiednio dużo środków i chcemy uregulować znaczną część zobowiązania wcześniej, warto wybrać taki wariant. Jeśli decydujemy się na pożyczki w prywatnych firmach pożyczkowych, powinniśmy sprawdzić również, czy dana firma działa legalnie i jest zarejestrowana.

Gdzie szukać korzystnych kredytów?

Jeśli szukamy kredytów lub pożyczek na sumę 15 tys. zł, warto udać się w kilka miejsc — zarówno tych realnych, jak i wirtualnych. Pierwszymi lokalizacjami będą banki. Rozmowa i poznanie oferty banków dostarczy nam wielu cennych informacji. Niektóre promocje na kredyty mogą być dostępne jedynie poprzez strony internetowe. Kolejnymi miejscami są wyszukiwarki kredytów i pożyczek jak np. www.bancovo.pl/landing/kredyt-na-15-tysiecy. Wystarczy wpisać w nich dane oraz parametry kredytu lub pożyczki, jakiej poszukujemy, a w zamian otrzymamy listę banków i prywatnych firm oferujących taki kredyt. To zdecydowanie najwygodniejszy sposób na znalezienie atrakcyjnego kredytu według własnych preferencji. Wiadomości o firmach możemy szukać również na forach czy wśród znajomych drogą pantoflową.

Materiał zewnętrzny