Niedziela, 15 grudnia 2019

imieniny: Niny, Celiny, Krystiany

RSS

Uczniowie „Ekonomika” otworzyli serca podczas koncertu charytatywnego

12.03.2019 09:18 | 0 komentarzy | AgaKa

W piątek (8.03) w ZSE w Wodzisławiu Śląskim obyła się 11. edycja Koncertu Charytatywnego „Otwórzmy nasze serca”. Od samego początku jego ideą jest dzielenie się dobrem, udzielenie wsparcia w trudnych chwilach, manifestowanie empatii i solidarności wobec życiowych prób.

Uczniowie „Ekonomika” otworzyli serca podczas koncertu charytatywnego
fot. Powiat Wodzisławski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tegoroczna edycja dedykowana była Szymonowi Zawadzkiemu, który stoi przed wielkim, zdrowotnym wyzwaniem, za którego powodzenie nauczyciele i uczniowie trzymają kciuki. Koncert zbiegł się ze świętem kobiet-nie obyło się bez serdecznych życzeń i wiosennych kwiatów. Wzruszającym momentem, pełnym emocji i dobra, były słowa wdzięczności skierowane do uczniów przez rodziców Szymona. Ciepło, nadzieja i radość przez nich wyrażona stała się dodatkową inspiracją do czynienia dobra.

Artystycznie, muzycznie, tanecznie, widowiskowo Szymona wsparli: uczennice i uczniowie ZSE, I LO im. Powstańców Śląskich oraz Zespołu Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Wodzisławiu Śląskim. Zespoły Tornado, Flesz i Szafir, a na specjalny pokaz sztuk walki zaprosił zespół juniorów Taekwondo.

Organizatorem koncertu jest Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim, zaś jego szkolnym koordynatorem Kornelia Granacka-Trzaska, która podkreśla, że zainspirowana, zmotywowana, przekonana do idei młodzież może wszystko, szczególnie zaś może i chce pomagać.

W imprezie uczestniczyła również przedstawicielka Zarządu Powiatu – Kornelia Newy, odpowiedzialna za powiatową oświatę.