Sobota, 31 października 2020

imieniny: Alfonsa, Urbana, Krzysztofa

RSS

Patrol

Kontrola w Gorzyczkach. Co druga ciężarówka była niesprawna

11.03.2019 10:35 | 0 komentarzy | acz
Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 10:36

Niespełna połowa spośród ponad dwudziestu skontrolowanych pojazdów odjechała z miejsca kontroli z dowodem rejestracyjnym. Śląscy inspektorzy tym razem wykorzystali swoją mobilną stację diagnostyczną, aby baczniej przyjrzeć się stanowi technicznemu ciężarówek.

Kontrola w Gorzyczkach. Co druga ciężarówka była niesprawna
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kontrolę przeprowadzono w czwartek, 7 marca na jednym z parkingów przy autostradzie A-1 w okolicach Gorzyczek. Wynik wykorzystania mobilnej stacji diagnostycznej to 12 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych na 22 przeprowadzone sprawdzenia. Kontrolowano zarówno pojazdy zarejestrowane w kraju jak i te na obcych numerach rejestracyjnych.

Najczęściej stwierdzane usterki to m.in. wycieki płynów eksploatacyjnych, nadmierne luzy w układzie zawieszenia i układzie kierowniczym, usterki układu hamulcowego oraz nie w pełni działające wymagane oświetlenie pojazdów. Stacja umożliwia kontrolę stanu technicznego wszelkich pojazdów podlegających kontroli ITD – od taksówek, poprzez busy, autobusy aż po pojazdy i zespoły pojazdów o masie 40 ton. W pojeździe wjeżdżającym na mobilną stację diagnostyczną sprawdzany jest m.in. układ kierowniczy i hamulcowy, a dzięki zastosowaniu tzw. szarpaków hydraulicznych weryfikowany jest stan zawieszenia auta. Na wyposażeniu jest również dymomierz i analizator spalin.
(acz)