Niedziela, 19 stycznia 2020

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Kultura

Vivat Maestro! Benefis Piotra Libery w "Strzesze" [ZDJĘCIA]

11.03.2019 08:58 | 0 komentarzy | żet

Raciborszczyzna wspaniałym koncertem podziękowała Piotrowi Liberze.

Vivat Maestro! Benefis Piotra Libery w "Strzesze" [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piotr Libera to jeden z najbardziej znanych i cenionych raciborzan - nauczyciel, muzyk, dyrygent oraz wieloletni prezes Zarządu Okręgu Raciborskiego Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr. Wielki autorytet w dziedzinie muzyki. Za swoją działalność krzewienia kultury muzycznej Piotr Libera został odznaczony tytułem Zasłużony dla Miasta Raciborza oraz nagrodą Prezydenta Miasta w dziedzinie animacji kulturalnej. Założył Chór Mieszany "Strzecha", z którym wziął udział w ogromnej liczbie koncertów i występów, zarówno w kraju, jak i za granicą, na festiwalach, przeglądach, nagraniach radiowych i telewizyjnych m.in. w Opolu i Katowicach.

W sobotę 9 marca w Domu Kultury "Strzecha" zorganizowano benefis "maestra". Piotr Libera co prawda nie wziął w nim udziału, jednak wszystkie występy wraz z wielką liczbą ciepłych słów i podziękowań zostały zarejestrowane na filmie, który następnie trafił w ręce "maestra".

W benefisie wzięli udział znakomici artyści powiatu raciborskiego: Marta Gamrot–Wrzoł, Tomasz Jedz, Chór Brzezie pod dyr. Aleksandry Gamrot, Chór DFK CANTATE Pawłów pod dyr. Gabrieli Grytner, Chór Parafii św. Anny z Krzyżanowic pod dyr. Leonarda Fulneczka, Chór "Cecylia" z Krzanowic pod dyr. Kornelii Pawliczek-Błońskiej, Chór im. Juliusza Rogera z Rud pod dyr. Marii Wiechoczek, Zespół Pieśni i Tańca "Strzecha" im. Joli Rymszy pod kier. Aleksandry Wengierskiej. Prowadzenia tego wyjątkowego koncertu podjęła się Jolanta Zubko-Buk.