Wtorek, 1 grudnia 2020

imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

RSS

Epidemia na Śląsku:

Dwie lokalizacje, dwóch dyrektorów

10.03.2019 19:00 | 0 komentarzy | art

Na ostatnim posiedzeniu komisji wspólnych Rady Gminy w Godowie radny Kamil Gąsior zadał pytanie, czy w którymś z przedszkoli na terenie gminy planowane jest utworzenie stanowiska wicedyrektora.

Dwie lokalizacje, dwóch dyrektorów
Wójt Godowa wyraził zgodę na utworzenie stanowiska wicedyrektora
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Na ostatnim posiedzeniu komisji wspólnych Rady Gminy w Godowie radny Kamil Gąsior zadał pytanie, czy w którymś z przedszkoli na terenie gminy planowane jest utworzenie stanowiska wicedyrektora. Katarzyna Kubica, kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Polityki Społecznej odpowiedziała, że siatka organizacyjna nie jest jeszcze gotowa. Przyznała zarazem, że istnieją dwie przesłanki do tego by stanowisko wicedyrektora funkcjonowało w przedszkolu w Gołkowicach. - Ze względu na ilość oddziałów przedszkolnych, oraz ze względu na to, że przedszkole działa w dwóch lokalizacjach – wyjaśniła Kubica. Przedszkole Publiczne im. Przyjaciół Kubusia Puchatka liczy 7 oddziałów przedszkolnych, z czego 4 działają w siedzibie przedszkola, a 3 w salkach katechetycznych przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Gołkowicach. To największe przedszkole w gminie, jeśli chodzi o ilość działających w nim oddziałów.
Jak nam wyjaśniono w Urzędzie Gminy w Godowie, stanowisko wicedyrektora funkcjonuje w przedszkolu w Gołkowicach od grudnia ubiegłego roku. - Wicedyrektorem została jedna z tamtejszych nauczycielek, której obniżono pensum (ilość godzin dydaktycznych – przyp.red.) Stanowisko zostało utworzone na prośbę dyrektor przedszkola, która zwracała uwagę na bardzo dużą liczbę obowiązków – tłumaczy Mariusz Adamczyk, wójt Godowa, który wyraził zgodę na utworzenie stanowiska wicedyrektora.
(art)