Niedziela, 5 lipca 2020

imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny

RSS

Spotkania dla fanów kina fantasy i science fiction

08.03.2019 10:01 | 0 komentarzy | d

W Raciborzu ruszył Fantastyczny Klub Filmowy. Spotkania organizowane są przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uczestnicy spotkania, wygodnie rozłożeni na bibliotecznych leżakach, prawie jak w sali kinowej, obejrzeli film, który był hitem warszawskiego Festiwalu Filmowego w ubiegłym roku oraz znalazł się w oficjalnej selekcji do festiwalu w Cannes. Połączenie punku z istotami z kosmosu (w filmie delikatnie nazywanymi „Amerykanami”) było fantastyczne a role królowej punku i międzygalaktycznej buntowniczki niezapomniane. Uczestnicy mieli dużo tematów do dyskusji po seansie, ale wszyscy zgodnie doszli do wniosku, że jest to film, który z całą pewnością trzeba obejrzeć i to więcej niż jeden raz.

Następne spotkanie odbędzie się w środę 3 kwietnia. Film, który zostanie wówczas wyświetlony, został wybrany w drodze głosowania w trakcie inauguracyjnego pokazu. Organizatorzy zdradzają jedynie, że jest to jeden ze zdobywców Oskara z roku 2016.

- Zapraszamy również do odwiedzenia naszej grupy na Facebooku pod nazwą Fantastyczny Klub Filmowy, gdzie można m.in. zaproponować tytuł kolejnego filmu – mówi Magdalena Wieder, z MiPBP, prowadząca spotkania.

źródło: MiPBP w Raciborzu, opr. (d).