środa, 19 czerwca 2019

imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

RSS

Tydzień Książki Elektronicznej w raciborskiej bibliotece

06.03.2019 16:05 | 0 komentarzy | d

Dostępne 24 godziny 7 dni w tygodniu, przyjazne osobom mającym problemy ze wzrokiem, ekologiczne a dzięki raciborskiej bibliotece także darmowe. Mowa o e-bookach, które aktualnie obchodzą swoje święto. Sprawdź, jakie niespodzianki czekają na czytelników z tej okazji.

Tydzień Książki Elektronicznej w raciborskiej bibliotece
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Międzynarodowy Tydzień E-książki został zainicjowany w 2004 roku przez Ritę Toews, kanadyjską autorkę książek dla dzieci. Święto ma na celu promocję i popularyzację e-czytelnictwa. Z tej okazji raciborska biblioteka i zespół IBUK Libra oferują dostęp do dodatkowych 3400 publikacji m.in. w kategorii: „literatura faktu”, „literatura kobieca” oraz „kryminał, sensacja, thriller”. Z oferty można skorzystać do 17 marca.

Oprócz tego, z okazji Dnia Kobiet Ibuk Libra proponuje dodatkowy prezent - bezpłatny dostęp do publikacji Marty Szarejko „Odwaga jest kobietą”, w której trzynaście odważnych reportażystek opisało pozbawione sensacji, a trzymające w napięciu do ostatniego zdania historie odważnych kobiet – m.in. matki, która od lat szuka ciała swojej córki czy ultrakatoliczki, która wychodzi za ortodoksyjnego muzułmanina. Książka bezpłatnie dostępna jest w dniach od 1 do 31 marca 2019 r.

Przy okazji, raciborska biblioteka przypomina o wprowadzonej w tym roku bezpłatnej usłudze wypożyczania czytników e-booków i dostępu do 20.000 e-booków na platformie Legimi.pl.

- Zainteresowane osoby zapraszamy do oddziałów i filii Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, gdzie można otrzymać indywidualny, bezpłatny kod dostępu zarówno do Ibuk Libra, jak i Legimi.pl. Czytniki wypożyczane są w Czytelni na I piętrze biblioteki przy Kasprowicza 12 – informuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

źródło: MiPBP w Raciborzu, opr. (d).

Ludzie:

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.