Poniedziałek, 10 maja 2021

imieniny: Antoniego, Antonina, Izydora

RSS

Patrol

Koparka uszkodziła gazociąg w Rybniku

05.03.2019 20:07 | 0 komentarzy | acz
Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 07:26

TEKST AKTUALIZOWANY

5 marca przed godziną 19.00 na ulicy 3 Maja w Rybniku doszło do przerwania gazociągu podczas prac ziemnych. Ewakuowano okoliczne budynki.

Koparka uszkodziła gazociąg w Rybniku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło w rejonie wiaduktu przy rondzie Kamyczek w centrum Rybnika. Służby ratunkowe podjęły decyzję o zamknięciu okolicznych ulic. Zadecydowano również o wstrzymaniu ruchu pociągów. Na miejscu pracują strażacy i pracownicy pogotowia gazowego. Ewakuowano pobliskie budynki, w tym pracowników nastawni kolejowej. Ruch w rejonie ronda Kamyczek jest zablokowany. O sytuacji będziemy informować na bieżąco. 


Aktualizacja godz. 20.20:
Na miejscu pracują pracownicy pogotowia gazowego z Rybnika i Jastrzębia. Pracownicy Rybnickich Służb Komunalnych rozstawiają barierki oddzielające strefę niebezpieczną. 


Aktualizacja godz. 20.50:
W rejonie wycieku wyznaczona została ścisła strefa niebezpieczna o promieniu kilkudziesięciu metrów, w której nie przebywają nawet strażacy. Nadal nie udało się zakręcić dopływu gazu do miejsca wycieku. Na miejscu pojawił się komendant rybnickiej strazy pożarnej. Zdecydowano o wyłączeniu oświetleni ulicznego w miejscu wycieku. 


Aktualizacja godz. 23.25:
Wyciek gazu został zlikwidowany, przywrócono ruch pod wiaduktem i na rondzie Kamyczek.
(acz)