Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

X Międzynarodowy Turniej Budowlany w Raciborzu [ZDJĘCIA]

05.03.2019 12:11 | 0 komentarzy | żet

Młodzi budowlańcy z Polski i Czech rywalizują w zawodach zorganizowanych przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu. Partnerami przedsięwzięcia są potentaci branży budowlanej - Akademia Techniczna PPG Deco, Schiedel oraz Wienerberger.

X Międzynarodowy Turniej Budowlany w Raciborzu [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uczestnicy mają do wykonania narożnik w kształcie litery "L"w systemie dryfix wraz z osadzeniem nadproży Porotherm oraz okładziną płytek ceramicznych, system kominowy oraz zadanie tynkarsko-malarskie.

- Aktualnie uczestnicy są po pierwszym etapie zadania tynkarskiego. Teraz zmagają się z systemem dryfix czyli pustakami ceramicznymi Wienerbergera. Następne zadanie będzie związane z wykonaniem systemu kominowego Schiedla - mówi Daniel Piela, nauczyciel przedmiotów zawodowych w CKZiU nr 1 w Raciborzu.

W turnieju biorą udział uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Limanowej, Zespołu Szkół Budowlano-Ceramicznych w Gliwicach, Zespołu Szkół Technicznych w Nysie, Zabrzańskiego Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego, Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu, CKZiU nr 1 w Raciborzu, Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim oraz szkoły w Opawie.


Zobacz również: