Czwartek, 27 czerwca 2019

imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy

RSS

Umowa na remont ul. Łąkowej i Kościuszki podpisana

01.03.2019 13:29 | 0 komentarzy | d

W piątek 1 marca o godzinie 11.00 w Starostwie Powiatowym w Raciborzu została podpisana umowa z wykonawcą przebudowy drogi powiatowej - ul. Łąkowej i Tadeusza Kościuszki w Raciborzu. Powiat raciborski reprezentowali starosta Grzegorz Swoboda i wicestarosta Marek Kurpis, a wykonawcę P.H.U. „DOMAX” z Boronowa jej właściciel Arkadiusz Mika.

Umowa na remont ul. Łąkowej i Kościuszki podpisana
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, zadanie obejmuje przebudowę od skrzyżowania z ul. Gwiaździstą do skrzyżowania z ul. Wandy wraz z zatoką autobusową na ul. Łąkowej. Na remont czeka odcinek o długości 950 m. Inwestycja ma być wykonana do 16 września br. Wartość umowy opiewa na 6 486 223,92 złotych.

- Mam nadzieję, że realizacja tego ważnego zadania będzie przebiegać bez większych trudności. Na każdym jego etapie deklaruję pomoc i wsparcie – powiedział starosta Grzegorz Swoboda. To droga o ponad 14 tysięcznej przepustowości dobowej, stąd też ważne jest, by wszelkie informacje na temat jej remontu docierały do mieszkańców na czas. Liczę na dobrą współpracę i co najważniejsze na bardzo dobry efekt – dodał starosta.

Podczas spotkania ustalono m.in. termin przekazania wykonawcy placu budowy, omówiono przygotowanie oznakowania na czas remontu oraz zaplanowano najbliższe spotkania z przewoźnikami (Przedsiębiorstwo Komunalne oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej), Zakładem Wodociągów i Kanalizacji w Raciborzu oraz przedstawicielami miasta Racibórz, które współfinansuje inwestycję.

Przebudowa jest realizowana w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

źródło: SP w Raciborzu, opr. (d).

Ludzie:

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.