Czwartek, 18 lipca 2019

imieniny: Erwina, Kamila, Wespazjana

RSS

02.03.2019 07:00 | 0 komentarzy | mad

Mowa o czterech drogach, dwie inwestycje mają być zrealizowane wspólnie z powiatem, pozostałe własnym sumptem, ewentualnie ze środków zewnętrznych.

W Nędzy chcą remontu dróg
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wspólnie z powiatem

Nędza wspólnie ze starostą raciborskim chce wyremontować dwie powiatowe drogi. W obu przypadkach na modernizację mają być pozyskiwane środki zewnętrzne, a pozostała część sfinansowana przez oba samorządy. Pierwsza to ulica Ofiar Oświęcimskich w Górkach Śląskich. Wójt Anna Iskała szacuje, że modernizacja drogi może rozpocząć się w 2020 roku. Finalnie przy drodze ma powstać też ścieżka rowerowa. Druga droga to ta pomiędzy Ciechowicami w Nędzy a Turzem w Kuźni Raciborskiej. Remont planuje się około 2022 roku. – Byłoby optymalne, gdyby tam również powstała ścieżka rowerowa – zauważa szefowa gminy.

Drogi gminne

Nędza ma w planach również wyremontowanie dwóch dróg gminnych, jedną z nich jest ulica Sosnowa. W pierwszym etapie sprawdzono własność całej drogi, okazało się, że wiele jej odcinków było w rękach osób prywatnych. Te udało się bezpłatnie przejąć. Obecnie gmina czeka jednak na akt notarialny i wpis do ksiąg wieczystych. Urzędnicy szacują, że koszt modernizacji nie zejdzie poniżej 500 tysięcy złotych. W planach jest więc pozyskiwanie środków zewnętrznych. – Jeżeli uda nam się pozyskać pieniądze, to całą drogę zrobimy od razu, jeśli nie to etapami – mówi wójt Iskała. Urzędnicy chcieliby rozpocząć remont jeszcze w tym roku.

W urzędzie przygotowują się również do remontu drogi w Łęgu, chodzi o ulicę Okrężną. Ten remont oszacowany jest na 400 tys. złotych. Modernizacja ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Inwestycja ma być realizowana etapami i finansowana ze środków gminnych.

(mad)

Ludzie:

Anna Iskała

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.