Piątek, 5 marca 2021

imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii

RSS

Kolejka jak za komuny. Rodzice stali przed wodzisławskim żłobkiem całą noc

01.03.2019 07:57 | 13 komentarzy | mak

Całą noc liczna grupa rodziców stała przed wodzisławskim żłobkiem, aby zapisać dzieci do tej placówki w pierwszym dniu rekrutacji. - Lista kolejkowa zaczęła tworzyć się dzień wcześniej, przed godziną 21.00 - dowiadujemy się. Osoby, które dołączyły o 2.00 czy 3.00 nad ranem, ustawiały się w ogonie kolejki. Największy żal rodzice mają jednak o brak informacji. - Znalezienie wiadomości o rekrutacji do żłobka w Wodzisławiu graniczy z cudem - ubolewają.

Kolejka jak za komuny. Rodzice stali przed wodzisławskim żłobkiem całą noc
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do naszej redakcji zgłosili się niezadowoleni rodzice. Chodzi o rekrutację maluchów do Żłobka Miejskiego w Wodzisławiu. - Znalezienie informacji na ten temat graniczy z cudem - irytują się rodzice. Wskazują, że na stronie internetowej żłobka nie ma żadnych konkretów i wskazówek. Tak naprawdę ostatni wpis zostały opublikowany 7 sierpnia. - Strona internetowa jest nieaktualna. Jedynie na Facebooku znalazła się jakaś krótka informacja, ale chyba nie tak to powinno wyglądać. Przecież nie każdy rodzic korzysta z Facebooka - dziwi się jedna z matek.

Na facebookowym profilu żłobka można jedynie przeczytać: "Rodziców zainteresowanych zapisaniem dziecka do żłobka w roku szkolnym 2019/2020 prosimy o pobranie kart zgłoszeń w terminie od 25.02.2019 r. w żłobku. Kompletnie wypełnioną kartę można składać od 01.03.2019r - 31.03.2019 r. w żłobku. Karty niekompletne wypełnione nie będą przyjmowane". Zdaniem części rodziców nie tak powinna jednam wyglądać akcja informacyjna. A przynajmniej nie Facebook powinien być jedynym źródłem informacji odnośnie rekrutacji.

Z naszych informacji wynika, że komitet kolejkowy pod wodzisławskim żłobkiem zaczął tworzyć się 28 lutego przed godziną 21.00. - Doszło do sytuacji, że ktoś "kupił" sobie miejsce w kolejce za alkohol - przekazują nam rodzice.

Do sprawy wrócimy.