Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

"Piątka Kaczyńskiego" w Wodzisławiu. Lokalny PiS komplementuje propozycje prezesa

01.03.2019 06:22 | 29 komentarzy | mak

Senator Adam Gawęda, poseł Izabela Kloc oraz powiatowi i miejscy radni PiS w zorganizowali w Wodzisławiu Śląskim konferencję prasową, żeby promować "piątkę Kaczyńskiego", czyli najnowsze propozycje partii dedykowane Polakom. W tym 500 plus na pierwsze dziecko i "trzynastą" emeryturę.

"Piątka Kaczyńskiego" w Wodzisławiu. Lokalny PiS komplementuje propozycje prezesa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

500 plus na pierwsze dziecko, „trzynasta” emerytura, brak podatku PIT do pracowników do 26. roku życia czy podwyższenie kosztów uzyskania przychodów oraz przywrócenie połączeń PKS - to tzw. „piątka Kaczyńskiego”, którą ogłosił niedawno prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. - Może paść takie pytanie - a już na pewno nasi przeciwnicy będą je stawiać - "czy dacie radę?". Oni będą mówili tak, jak mówili przeszło trzy lata temu, że: "nie dacie rady". Damy radę! - oświadczył wówczas Kaczyński.

Pani poseł o "doszusowaniu" do płac w UE

Najnowsze propozycje programowe PiS stały się przyczynkiem to zorganizowania w powiecie wodzisławskim konferencji prasowej z udziałem senatora Adama Gawędy i poseł Izabeli Kloc. Byli też radni powiatowi PiS (Ryszard Zalewski, Janusz Ballarin i Alojzy Szymiczek) oraz wodzisławscy radni miejscy (Adrian Jędryka, Roman Kapciak i Krystyna Warcok). Konferencja odbyła się 28 lutego w Wodzisławiu Śl.

- Nowe propozycje prezesa Jarosława Kaczyńskiego to strzał w dziesiątkę - mówiła poseł Izabela Kloc. Zapewniała, że oznaczają m.in. zrównoważony rozwój, wsparcie dla rodzin, pomoc najsłabszym, lepsze płace. - Chcemy jako Polska "doszusować" do najbogatszych krajów Unii Europejskiej. Żeby Polacy byli zadowoleni z życia w Polsce, żeby młodzi ludzie nie chcieli wyjeżdżać - mówiła posłanka Kloc. Zaznaczyła, że "PiS dotrzymuje obietnic". - Inni obiecywali, a nie robili. My obiecujemy i dotrzymujemy słowa. Najważniejsze deklaracje zostały zrealizowane. Polacy to zauważyli. Teraz idziemy dalej - stwierdziła.

500 plus na każde dziecko

Sanator Adam Gawęda podkreślał, że prospołeczne propozycje partii są "rozsądne i racjonalne". I że nie bez powodu PiS właśnie teraz decyduje się na wprowadzenie 500 plus także na pierwsze dziecko. - Początkowo - pod kątem konstruowania budżetu i zabezpieczenia środków - musieliśmy podejść do tematu nieco ostrożniej i w związku z tym ogłosilismy program 500 plus na drugie i kolejne dziecko. Ale wtedy wiedzieliśmy, że jesteśmy na początku drogi - mówił senator. Stwierdził, że uszczelnienie systemu podatkowego (m.in. wpływy z VAT) przyniosło efekt i dlatego teraz można program rozszerzyć. - Program się sprawdził, rodziny się umocniły. Jestem pewien, że to zaprocentuje w przyszłości - ocenił.

Senator Gawęda zwrócił też uwagę na to, że powiat wodzisławski może zyskać w kwestii komunikacji. - A jest to szczególnie ważne w kontekście ostatnich perturbacji na linii miasto-powiat - stwierdził.

Skąd pieniądze?

"Piątka Kaczyńskiego" wzbudza szereg emocji. Według ekspertów propozycje będą kosztowały rocznie kilkadziesiąt miliardów złotych. Zarówno eksperci jak i opozycja zadają pytanie, skąd rząd chce wziąć pieniądze na realizację wszystkich obietnic. Poseł Izabela Kloc zapewnia, że pieniędzy wystarczy. - Pan premier Morawiecki zapewnił, że wszystko jest policzone. My po prostu dobrze rządzimy. Dobry gospodarz potrafi znaleźć pieniądze - mówiła. Stwierdziła, że propozycje partii przyczynią się do pobudzenia gospodarki. - Jeśli te pieniądze wpłyną do gospodarki, to powoduje wzrost. No bo dlaczego mamy dziś wzrost gospodarczy? Dlatego że są realizowane wielkie programy społeczne - powiedziała.

Radny powiatowy Alojzy Szymiczek cieszył się, że wreszcie "potraktowano poważnie" emerytów i rencistów. Miał tu na myśli ogłoszenie "trzynastej" emerytury. - Emerytom i rencistom to się należało. To rzeczywiście strzał w dziesiątkę. Chcę podziękować panu prezesowi Kaczyńskiemu, że zauważa potrzeby osób starszych - mówił.

Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)

Izabela  Kloc

Izabela Kloc

Senator VIII kadencji, posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, od lipca 2019 europosłanka.

Ryszard Zalewski

Ryszard Zalewski

Radny Powiatu Wodzisławskiego