Wtorek, 9 marca 2021

imieniny: Franciszki, Katarzyny, Mścisława

RSS

Działka w Nieboczowach? Sprawdź ile trzeba zapłacić

27.02.2019 07:00 | 0 komentarzy | mak

Ceny działek w Nieboczowach poszły w górę. Początkowo nieboczowianie płacili 20-22 zł za metr. Wkrótce do sprzedaży ma trafić kolejna pula wolnych gruntów budowlanych. Tym razem cena wywoławcza wyniesie około 45 zł/m2.

Działka w Nieboczowach? Sprawdź ile trzeba zapłacić
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wzrost cen gruntów przeznaczonych pod zabudowę jednorodzinną w Nieboczowach nie dziwi. Pierwsi mieszkańcy nowej wsi kupowali je za 20-22 zł za metr kw., ale wtedy nie było jeszcze infrastruktury. Stąd tak niskie ceny. Teraz są drogi, obiekty użyteczności publicznej, kościół, liczne atrakcje.

Za sprzedaż kolejnych wolnych działek odpowiada Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu. Grunty te należą bowiem do Skarbu Państwa – zgodnie z przepisami to właśnie starostwo gospodaruje tym mieniem i za zgodą wojewody może dokonywać sprzedaży.

Tak było...

Pod koniec 2017 r. w drodze przetargu ustnego zostało sprzedanych 7 nieruchomości w Nieboczowach. Cena za metr kw. gruntu mieściła się w przedziale od 24,78 zł do 41,66 zł.

Wolne działki koło kościoła i w centrum

Wkrótce do sprzedaży ma trafić kolejna pula działek. Tym razem 6. – Planuje się przeprowadzenie przetargów ustnych nieograniczonych na przełomie marca i kwietnia tego roku na sprzedaż 6 działek przeznaczonych pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną – zapowiada Magdalena Spandel ze Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim. Działki te zlokalizowane są na terenie naprzeciw kościoła w Nieboczowach. Cena wywoławcza – ustalona w oparciu o aktualną wycenę sporządzoną przez rzeczoznawcę majątkowego – wyniesie około 45 zł/m2 powierzchni gruntu.

To nie koniec. Bo najprawdopodobniej na przełomie maja i czerwca odbędą się kolejne przetargi. Tym razem na 10 działek położnych w centralnej części Nieboczów.

Wszystkie ogłoszenia o przetargach na sprzedaż nieruchomości Skarbu Państwa zostaną opublikowane co najmniej 30 dni przed zaplanowanym dniem przetargu na stronach internetowych starostwa: www.powiatwodzislawski.pl (zakładka: ogłoszenia) oraz www.bip.powiatwodzislawski.pl (zakładka: komunikaty, ogłoszenia, obwieszczenia).

– Ponadto ogłoszenia będą wywieszone na tablicy ogłoszeń w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Bogumińskiej 2. Warunki, czas i miejsce przetargu zostaną zawarte w ogłoszeniach o przetargu – wyjaśnia Magdalena Spandel. – Po przeprowadzonych przetargach podaje się do publicznej wiadomości informację o sposobie rozstrzygnięcia przetargu oraz uzyskanej cenie. Szczegółowe informacje o sprzedanych działkach nadal są dostępne na stronach internetowych – puentuje przedstawicielka starostwa.

(mak)