Poniedziałek, 1 czerwca 2020

imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany

RSS

Zaśpiewali dla Pawła. Koncert charytatywny w Kuźni Raciborskiej [ZDJĘCIA]

23.02.2019 09:24 | 0 komentarzy | mad

W piątek 22 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej odbyła się druga odsłona koncertu charytatywnego na rzecz piosenkarza Pawła Siluka-Steinera. Zaśpiewali lokalni artyści oraz gwiazdy Śląskiej Listy Szlagierów.

Zaśpiewali dla Pawła. Koncert charytatywny w Kuźni Raciborskiej [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Paweł Siluk-Steiner (na zdj.) od 2006 roku cierpi na reumatoidalne zapalenie stawów (RZS). To choroba reumatyczna o podłożu immunologicznym, która atakuje stawy. RZS wymaga kosztownego leczenia przez całe życie, stąd wziął się pomysł na zorganizowanie koncertu charytatywnego w Kuźni Raciborskiej.

Artysta jest gdańszczaninem, ze Śląskiem związany jest muzycznie. Jego utwory bawią w rytm śląskich szlagierów. Z inicjatywą zorganizowania koncertu wyszła sołtys Turza Marcelina Waśniowska i z pomocą MOKSiR-u rozpoczęła organizację. Podczas lutowej odsłony wystąpili: Bogdan Szymańczak, Kafliki, Duet Karo, Jolanta i Jacek Kierok, Leszek Filec, Karolina i Adam Krawczyk, Renata Gallas, Joanna Kostka oraz Miriam i Daria Pichali. Koncert poprowadził: Piotr Scholz.

W grudniu, czyli w trakcie pierwszej edycji wydarzenia zgromadzono ponad 7500 złotych. To ile udało się zebrać w lutym, będzie wiadomo za kilka dni. Wszystkie pieniądze zostaną przekazane na leczenie chorego artysty. Pawła Siluka-Steinera można również wesprzeć za pośrednictwem zbiórki ogłoszonej w serwisie zrzutka.pl, kliknij TUTAJ

Szerszą relację zamieścimy we wtorkowym wydaniu „Nowin Raciborskich” (26.02).