Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Zmarł ks. Rudolf Myszor - emerytowany proboszcz parafii św. Barbary w Rybniku - Boguszowicach

21.02.2019 18:41 | 0 komentarzy | MaSo

Zmarł ks. Rudolf Myszor. Był emerytowanym proboszczem parafii św. Barbary na osiedlu w Rybniku Boguszowicach. Zmarł we wtorek 19 lutego. 

Zmarł ks. Rudolf Myszor - emerytowany proboszcz parafii św. Barbary w Rybniku - Boguszowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pogrzeb odbędzie się w piątek 22 lutego w parafii Wniebowzięcia NMP w Kobiórze:

godz. 14.00 - wyprowadzenie z kaplicy cmentarnej i modlitwa różańcowa

godz. 15.00 - Msza św. pogrzebowa

Ks. Rudolf Myszor zmarł w 76. roku życia i 52. roku kapłaństwa. Proboszczem parafii św. Barbary w "nowych" Boguszowicach w Rybniku był przez 24 lata, od 1985 do 2009 roku. Zanim trafił do Boguszowic, był już proboszczem parafii św. Józefa Robotnika w Osinach k. Żor. Pracował tam przez dwa lata.

Ks. Rudolf Myszor urodził się 27 lutego 1943 w Kobiórze. Święcenia kapłańskie przyjął w 1967 r. z rąk bp. Herberta Bednorza.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach, Matki Bożej Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach, Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Łaziskach Średnich, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzezinach Śląskich, św. Jadwigi w Chorzowie oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rudzie Śląskiej-Bykowinie.

W 1983 roku został mianowany wikariuszem, ekonomem, a następnie proboszczem parafii św. Józefa Robotnika w Osinach k. Żor. Dwa lata później, w sierpniu 1985 roku, został proboszczem parafii św. Barbary w Rybniku-Boguszowicach Osiedlu, gdzie pełnił posługę do 2009 roku.

Tam też przystąpił do realizacji projektu wystroju wnętrza nowo wybudowanego kościoła.

Po przejściu na emeryturę w 2009 roku zamieszkał w rodzinnej parafii w Kobiórze.