Sobota, 22 lutego 2020

imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra

RSS

Psycholog w każdej wodzisławskiej szkole

19.02.2019 12:04 | 2 komentarze | mak

Coraz więcej dzieci potrzebuje pomocy psychologa. Prezydent Wodzisławia Mieczysław Kieca zadecydował, że należy przeznaczyć więcej środków na zatrudnianie psychologów dziecięcych w wodzisławskich szkołach.

Psycholog w każdej wodzisławskiej szkole
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do tej pory było tak, że psychologowie byli zatrudnieni na stałe jedynie w tych wodzisławskich placówkach, gdzie funkcjonowały oddziały integracyjne. To ma się zmienić. Apelowało o to wielu dyrektorów placówek oświatowych, ale też rodzice dzieci. - Została podjęta decyzja o możliwości zatrudnienia psychologa także w pozostałych wodzisławskich placówkach. Zależy nam, by dzieci jak najszybciej otrzymywały wsparcie i fachową pomoc specjalistów - wyjaśnia rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Wodzisławiu Anna Szweda-Piguła. - Chcemy otoczyć dodatkowym wsparciem wodzisławskie dzieci i ich rodziny - wyjaśnia prezydent Mieczysław Kieca.

W założeniach do organizacji roku szkolnego 2019/2020 przyjęto zwiększenie w szkołach etatów na pomoc psychologiczną. Ilość godzin będzie związana z wielkością placówki. W małych szkołach do 300 uczniów przydział wynosi 0,25 etatu, w szkołach powyżej 300 uczniów 0,5 etatu, co daje 5,5 godziny lub 11 godzin pracy psychologa tygodniowo. Środki na ten cel będą pochodzić z budżetu miasta w ramach środków do dyspozycji dyrektorów szkół. - O wymiarze zatrudnienia zadecyduje dyrektor szkoły w ramach ogólnego limitu etatów wsparcia - informuje Anna Szweda-Piguła.

(mak)

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.