Sobota, 22 lutego 2020

imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra

RSS

Nowiny Raciborskie piszą o drogowych wizjach Eko-Okien

19.02.2019 10:51 | 4 komentarze | ma.w

Fabryka z Kornic Eko-Okna zainwestuje w układ drogowy, żeby jej działalność była mniej uciążliwa dla sąsiadów. Ci coraz głośniej pytają jakie są korzyści z obecności w gminie coraz większego zakładu. Pojawiają się nowe problemy i wydatki. Mieszkańcom marzy się obwodnica. Tygodnik rozmawiał z prezesem spółki Adamem Wajdą oraz władzami Pietrowic Wielkich.

Nowiny Raciborskie piszą o drogowych wizjach Eko-Okien
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czy w 2023 roku w Raciborzu nie będzie już można ogrzewać domów piecami węglowymi i kominkami na drewno? Takich rozwiązań chce np. Leszek Szczasny ekolog z "Zielonego Raciborza". Ruszyły prace nowej komisji antysmogowej przy prezydencie Dariuszu Polowym. Priorytetem jest uchwała wprowadzająca w mieście tzw. strefę bez węgla.

Kto obejmie fotel naczelnika wydziału edukacji po Robercie Myśliwym? Ten rywalizował z Dariuszem Polowym o funkcję prezydenta miasta. Po przegranych wyborach zapowiedział rozbrat z magistratem. Pracuje do połowy marca, a urząd szuka następcy. Do konkursu na stanowisko przystąpiło 7 osób. Ich danych magistrat nie ujawnia. W tle dokonuje się docelowy podział kompetencji między głową miasta a jego zastępcami. Od tego komu przynależeć będą sprawy oświaty, kultury i sportu zależeć będzie przyszła współpraca z nowym naczelnikiem.

Plac upadłych wizji czyli jaka będzie przyszłość placu Długosza. Nie ma już 6 mln zł unijnej dotacji w kasie miasta. Centralny plac Raciborza zajmują setki samochodów. Prezydent Polowy zapowiedział, że ma na ten teren kupca i inwestora. Kiedy go ujawni? Opozycja w radzie miasta domaga się konkretów od włodarza.

Sonda Nowin: jak radzić sobie ze smogiem? Czy seniorzy powinni chodzić w maseczkach? Co mieszkańcy myślą o oczyszczaczach powietrza? Odpowiedzi w gazecie i na kanale youtube nowiny.pl

Ksiądz Szywalski przeprowadził wywiad z kapelanem Straży Granicznej. Czym różni się ten duchowny od innych księży?

Katarzyna Gruchot przypominając dzieje "Dziesiątki" - raciborskiej szkoły specjalnej opisuje historię jej dyrektora Tadeusza Ruta, w przeszłości frontowego żołnierza, który związał się zawodowo i życiowo z Raciborzem.

Bożydar Nosacz zajrzał do raciborskiego BIP-u i odkrył aferę "sfałszowanych" wyborów samorządowych.

Wiatraki budzą emocje. Mający wątpliwości wobec inwestycji w farmy wiatrowe pod Raciborzem spotkali się na zebraniu zwołanym przez Piotra Klimę z rady miasta.

Rudyszwałd został na chwilę stolicą śląskiego pożarnictwa. Wójt Grzegorz Utracki mógł pokazać strażakom z województwa najnowocześniejszą remizę w powiecie.

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru gazety