środa, 24 kwietnia 2019

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

RSS

Pływadło 2019. Znamy hasło przewodnie imprezy

18.02.2019 11:51 | 0 komentarzy | mad

Tegoroczny spływ ma być okraszony dodatkowymi atrakcjami.

Pływadło 2019. Znamy hasło przewodnie imprezy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od 20 lat malujemy Odrą świat – to hasło jubileuszowego spływu pływadeł Odrą z Raciborza do Kędzierzyna-Koźla. - Takie hasło daje wiele możliwości – komentuje organizator wydarzenia Bronisław Piróg.

Wypłyną szybciej

Oryginalne konstrukcje pływające ze swoimi barwnymi załogami wypłyną z Raciborza 15 czerwca. W Kędzierzynie-Koźlu zacumują 16 czerwca, po przepłynięciu czterdziestokilometrowego odcinka Odry. Po drodze tradycyjnie zatrzymają się w Turzu oraz w Dziergowicach. - Samorządy szykują wiele niespodzianek – podkreśla B. Piróg, zauważając, że przystanek w Turzu w gminie Kuźnia Raciborska, co roku narzeka, że uczestnicy spędzają tam zbyt mało czasu. Stąd pomysł, by wypłynąć godzinę wcześniej. Pretekstem mają być urodziny u Marceliny, czyli sołtys Turza Marceliny Waśniowskiej.

Poczta wodna

Nowością ma być także „Poczta wodna”. - Będą specjalne pieczątki na starcie, w Turzu, w Dziergowicach i na mecie. Specjalne widokówki, z których będzie można złożyć bieg Odry od Raciborza do Koźla – informuje Bronisław Piróg. Organizator mówi, że chce, aby w miejscu każdego przystanku można było nadać przesyłki, te miałyby być specjalnie ostemplowane i wydawane adresatom we wskazanych miejscach postojowych. Bronisław Piróg poszukuje chętnej załogi do zbudowania pocztowego pływadła. - Na początku może być mało przesyłek, ale z czasem myślę, że ta forma się przyjmie - dopowiada.

Powstał również wiersz na jubileuszowy spływ. Przystanki określono imionami osób, które rządzą danymi sołectwami, gminami czy powiatami.

Hej ! Załogi to już czas!

Zbieramy się 20 raz.

Siły i marzenia zawsze młode

rzucamy znów na odrzańską wodę.

Od Grześka i Dariusza

nasze Pływadło wyrusza

by płynąć na urodziny

do Pawła i Marceliny.

Potem do Rajmunda i Krzysia

u których śpimy zazwyczaj.

Nazajutrz do Gośki i Sabiny

na poprawiny.

Tam pływadło zakończymy

i razem się zabawimy.

Bedzie wspaniale

jak zawsze na Szkwale.