Poniedziałek, 24 lutego 2020

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

Nauczyciele z Rud szkolili się w Wielkiej Brytanii

18.02.2019 06:00 | 0 komentarzy | d

W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rudach realizowany jest projekt mający na celu podnoszenie kwalifikacji językowych wśród nauczycieli.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Projekt rozpoczęto w październiku. To wtedy w placówce przystąpiono do kursu języka angielskiego, który miał za zadanie przygotować nauczycieli do szkolenia w Wielkiej Brytanii. Na zagraniczne kształcenie wybrało się czterech nauczycieli. Gdzie oprócz intensywnej nauki w Richard Language College poznawali region. Szkolenie odbywało się w dniach od 3 do 9 lutego.

- Na tym przygoda się nie kończy, teraz czeka nas dalsza nauka, praca i przekazanie naszej wiedzy dalej: kadrze pedagogicznej, a także naszym wychowankom – informują przedstawiciele rudzkiego ośrodka.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu PO WER „Ponadnarodowa mobilność kadry” pt.: „Rozwój inicjatyw, wymiana myśli, rozwój opieki wychowawczej, socjalizacyjnej w zakresie rehabilitacji niedostosowanych społecznie, uzależnionych, z zaburzeniami psychicznymi - nieletnich przebywających w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rudach”.

źródło: MOW w Rudach, opr. (d).