Czwartek, 19 września 2019

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

Nietypowe walentynki w wodzisławskim Przytulisku [ZDJĘCIA]

17.02.2019 16:48 | 0 komentarzy | AgaKa

Wodzisławskie Przytulisko zorganizowało dni otwarte w ramach Walentynek. Każdy kto przyszedł, mógł wyprowadzić psa na spacer, poczęstować się herbatą, kawą i ciastem oraz dowiedzieć się więcej o podopiecznych i samym funkcjonowaniu Przytuliska.

Nietypowe walentynki w wodzisławskim Przytulisku [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W niedzielę, 17 lutego od 12:00 do 16:00 w wodzisławskim Przytulisku dla zwierząt, które mieści się na terenie Służb Komunalnych, odbywały się Walentynkowe Dni Otwarte. Każdy, kto tego dnia pojawił się w Przytulisku, mógł wyprowadzić czworonoga na spacer, napić się kawy i herbaty oraz poczęstować pysznym ciastem.Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem - w pewnym momencie trzeba było czekać na psiaki, bo wszystkie były na spacerach.

Każdej osobie towarzyszył wolontariusz, który opowiadał o podopiecznych, funkcjonowaniu Przytuliska i ewentualnych formalnościach związanych z adopcją. Choć każdy musi przejść przez proces adopcyjny, przygarnięcie zwierzaka z Przytuliska jest łatwiejsze niż adopcja ze standardowej placówki.

Pomimo faktu, że Przytulisko funkcjonuje od lat, wciąż niewiele osób wie o jego istnieniu. Wielkim minusem jest brak oznakowania chociażby przy głównej drodze (brakuje szyldu), dlatego wiele osób dopytuje o jego umiejscowienie. Warto wspomnieć, że to właśnie tam trafiają bezpańskie zwierzaki wyłapane przez Straż Miejską na terenie Wodzisławia czy zwierzaki odebrane po interwencjach.

Walentynkowe wydarzenie było pierwszym z Dni Otwartych zorganizowanych przez Przytulisko. Była to doskonała okazja do zapoznania się z czworonogami i być może do podjęcia decyzji o adopcji.