Czwartek, 17 października 2019

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Niecodzienna sytuacja w powiecie. Opozycja zwołuje sesję

17.02.2019 10:49 | 55 komentarzy | mak

W lutym miało nie być sesji rady powiatu wodzisławskiego. To oburzyło opozycję. Z inicjatywy radnych PiS został złożony wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej. - Mnożą się problemy i uważamy, że należy je wyjaśnić w trakcie sesji już w lutym, a nie później - mówi radna powiatu Danuta Maćkowska z PiS.

Niecodzienna sytuacja w powiecie. Opozycja zwołuje sesję
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak się dowiedzieliśmy, 21 lutego ma się odbyć - początkowo nieplanowana - sesja rady powiatu wodzisławskiego. Z inicjatywą wystąpili powiatowi radni z PiS, poparł ich były starosta Ireneusz Serwotka. Wspólnie tworzą opozycję wobec koalicyjnych rządów Wspólnoty Samorządowej i Koalicji Obywatelskiej.

Opozycja nie kryła oburzenia z faktu, że w lutym sesji miało nie być. - Mocno nas to zaskoczyło i zdziwiło - mówi radna Danuta Maćkowska z PiS. - Tym bardziej, że problemy w powiecie się mnożą. Najpoważniejszy to zamieszanie wokół funkcjonowania komunikacji autobusowej. Nie wyobrażamy sobie, by sesji w lutym miało nie być. Stąd nasza inicjatywa, by zwołać sesję nadzwyczajną - podkreśla.

- Z związku z tym, że Zarząd Powiatu Wodzisławskiego wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu prawdopodobnie jednomyślnie doszli do wniosku, że w naszym powiecie jest tak dobrze, tak spokojnie i bezproblemowo, że nie warto zwoływać sesji rady w miesiącu lutym - skorzystaliśmy z możliwości, którą daje nam Ustawa o samorządzie powiatowym i zgodnie z art. 15 pkt 7 zdecydowaliśmy, że wystąpimy z wnioskiem o zwołanie sesji nadzwyczajnej - tłumaczy radny PiS Janusz Ballarin. - To pierwsza taka sytuacja, o ile mi wiadomo, w całej historii powiatu wodzisławskiego - podkreśla. - Zostaliśmy wybrani, by służyć mieszkańcom. Jeśli komuś nie chce się pracować, niech zrzeknie się mandatu dla dobra całego powiatu - dodaje.

Sesja, jak nam przekazali radni opozycji, ma się odbyć 21 lutego o godz. 14.00.