Czwartek, 16 lipca 2020

imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława

RSS

Pierwsza Dama odwiedziła w Gołkowicach młodych aktorów

16.02.2019 07:00 | 1 komentarz | art

Agata Kornhauser-Duda, małżonka prezydenta RP Andrzeja Dudy, przyjechała7 lutego do Gołkowic. Prezydentowa zachwyciła maluchów i pozostawiła po sobie doskonałe wrażenie. – To niesamowicie ciepła i bezpośrednia osoba – mówią uczestnicy spotkania w Gołkowicach.

Pierwsza Dama odwiedziła w Gołkowicach młodych aktorów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jubileusz z niespodzianką

Tak się złożyło, że w tym roku Teatr Naszej Wyobraźni obchodzi jubileusz 10-lecia działalności. Założyła go Dominika Brzoza-Piprek, animatorka kultury, tancerka, szefowa Zespołu Pieśni i Tańca Vladislavia. Obecnie teatr przygotowuje się do jubileuszowego spektaklu zatytułowanego „5-10-15”. Jego premiera ma się odbyć w czerwcu. To właśnie w próbie tego przedstawienia wzięła udział Pierwsza Dama. Uczestniczyła też w warsztatach teatralnych. Podczas zajęć rozwijających wyobraźnię oraz koordynację ruchową w przestrzeni scenicznej małżonka prezydenta wspólnie z młodymi artystami zrywała samogłoski z drzewa oraz lepiła kulę spełniającą marzenia. Ćwiczyła z nimi dykcję, wykonywała ćwiczenia pobudzające wyobraźnię. - Wykonywała wszystko na równi z młodymi aktorami. Nie było żadnej bariery. Od początku uzyskała bardzo dobry kontakt z dziećmi. A te zadawały mnóstwo pytań. Okazało się na przykład, że pani prezydentowa z tremą radzi sobie w identyczny sposób jak my, czyli je czekoladę. Zdradziła nam też, że pan prezydent gra na gitarze i ta jego umiejętność miała swoje znaczenie, kiedy para się poznawała – opowiada opiekunka teatru. Dzieci pytały też o to, jak wygląda życie w Pałacu Prezydenckim. Wkrótce same będą miały okazję się przekonać, bo Pierwsza Dama zaprosiła teatr do odwiedzin w Pałacu. - Na 10-lecie teatru przytrafiła nam się taka fantastyczna niespodzianka. Nie wyobrażałam sobie takiego jubileuszu – cieszy się założycielka teatru.

Każdy ma swój talent

Pierwszej Damie działalność teatru bardzo się spodobała. Zwróciła uwagę na to, że zamysłem jego działalności jest praca ze wszystkimi chętnymi dziećmi, dlatego podczas naboru nie obowiązuje selekcja kandydatów. Rolą instruktora jest odnalezienie w każdym małym artyście jego mocnych stron i wyeksponowanie ich na scenie. Pierwsza Dama zwróciła uwagę na trafność tego założenia. - Głęboko wierzę, że każdy człowiek ma jakiś talent, należy go tylko odkryć - wyjaśniła.

Po próbie teatru, która przeciągnęła się o kilkadziesiąt minut, Pierwsza Dama wzięła udział w małym bankiecie z młodymi aktorami, ich rodzicami, włodarzami gminy. - Wizyta pani prezydentowej to ogromne wydarzenia dla całej gminy. Warto podkreślić, że przyjechała tu w bardzo konkretnym i ważnym celu – zauważa Mariusz Adamczyk, wójt Godowa.

Artur Marcisz

Ludzie:

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej