środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Nie będzie nocy świętojańskiej i pikniku rodzinnego

15.02.2019 19:00 | 42 komentarze | mak

Kolejny zgrzyt na linii prezydent - radni koalicji. Tym razem poszło o pieniądze na dwie imprezy: noc świętojańską i piknik rodzinny na Trzech Wzgórzach. Prezydent mówi, że imprezy się nie odbędą „zgodnie z decyzją radnych”, radni twierdzą, że to prezydent nie chce ich zorganizować za mniejsze pieniądze.

Nie będzie nocy świętojańskiej i pikniku rodzinnego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Budżet Wodzisławia Śląskiego na 2019 rok został uchwalony. Ale zanim to nastąpiło, odbyła się gorąca dyskusja. Radni większościowej koalicji w radzie miasta postanowili wprowadzić kilka zmian związanych z wydatkowaniem środków. Na przykład przekazali 75 tys. zł na zakup oczyszczaczy powietrza dla wodzisławskich przedszkoli i żłobka (pierwotnie te pieniądze miały być przeznaczone na promocję gospodarczą miasta). Jedna ze zmian dotyczyła też dwóch miejskich, cyklicznych imprez - Wodzisławskiej Nocy Świętojańskiej i Pikniku Rodzinnego na Trzech Wzgórzach. Pierwotnie na organizację każdej z tych imprez zaplanowano w budżecie po 15 tys. zł. Radni koalicji postanowili wprowadzić zmianę. Pozostawili na każdą z imprez po 5 tys. zł, a pozostałe środki, czyli łącznie 20 tys. zł, przekazali na inwestycję drogową na ul. Owocowej.

No i się zaczęło. Prezydent Mieczysław Kieca opublikował w mediach społecznościowych wpis, z którego wynika, że nie będzie już nocy świętojańskiej i pikniku. - W tym roku, zgodnie z decyzją radnych, nie odbędą się dwa cykliczne do tej pory wydarzenia - Wodzisławska Noc Świętojańska czy Rodzinny Piknik ze wspólnym gotowaniem na Trzech Wzgórzach. Przyznaję, że trochę mi żal tych wydarzeń, wiem, że wielu z was bardzo je lubiło, a ich organizacja było stosunkowo mało kosztowna - brzmi fragment wpisu.

Również na konferencji prasowej z udziałem dziennikarzy prezydent powiedział, że to rada zdecydowała, by nie realizować tych dwóch wydarzeń. - Radni mają prawo do takiej decyzji. Noc świętojańska przejdzie do historii, mimo że uczestniczyły w niej tysiące osób. Tak samo jak piknik, który rok temu przyciągnął 4 tysiące osób. Tych zadań miasto już nie będzie realizować - stwierdził włodarz. Później prezydent przyznał, że radni pozostawili po 5 tys. zł na organizację każdej z imprez, ale takie środki są niewystarczające.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.