Sobota, 30 maja 2020

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

RSS

Lubomia: Krajobraz z koparkami

15.02.2019 07:00 | 0 komentarzy | mak

Wjeżdżając do Lubomi od strony Raciborza w oczy rzuca się ciężki sprzęt ustawiony przy drodze i pracujące ekipy budowlańców. - Mamy krajobraz z koparkami - cieszy się wójt gminy Lubomia, ale radość włodarza nie wynika z fascynacji maszynami budowlanymi, a z faktu, że ruszyła budowa kanalizacji. - Trwa budowa 8-kilometrowego kolektora przesyłowego z Brzezia do Grabówki. Prace rozpoczęły się także na ul. Tartakowej - dodaje wójt. Wiosną brygady wkroczą na ul. Korfantego. Łącznie - prócz kolektora - do wybudowania są 24 kilometry kanalizacji.

Lubomia: Krajobraz z koparkami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, że gmina otrzymała miliony na budowę kanalizacji nie tylko Lubomi, ale i w Syryni. W przypadku Syryni inwestycja ma być prowadzona dwutorowo. Powstanie około 9 km sieci kanalizacyjnej. Prócz tego zostanie rozbudowana i zmodernizowana oczyszczalnia ścieków w Nieboczowach - trzeba zwiększyć jej wydajność, by mogła przyjmować ścieki od 2500 osób z Syryni.

Rozbudowa oczyszczalni już się zaczęła. - Prowadzone są roboty ziemne, w tym tak zwane palowanie, ze względu na podmokły teren - tłumaczy wójt.

(mak)