Sobota, 22 lutego 2020

imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra

RSS

Pracownicy szpitala mieli się przebierać w kontenerach?

14.02.2019 13:00 | 5 komentarzy | mak

Szpital w Wodzisławiu musi przygotować szatnię dla 430 pracowników. Obecna - prowizoryczna - nie spełnia wymogów sanitarnych. Dyrekcja lecznicy brała pod uwagę szatnie kontenerowe, ale koszt ich dzierżawy oszacowano na 10 tys. zł co miesiąc. Zapadła więc inna decyzja.

Pracownicy szpitala mieli się przebierać w kontenerach?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dwa tygodnie temu informowaliśmy, że dyrekcja szpitala w Wodzisławiu wypowiedziała umowę najmu niepublicznej przychodni rehabilitacyjnej, która zajmuje część pomieszczeń na parterze budynku szpitala. Przedstawiciele szpitala tłumaczą, że pomieszczenia są im potrzebne, bo inspekcja pracy nałożyła na lecznicę obowiązek stworzenia odpowiedniej szatni dla 430 pracowników.

– Obecna, prowizoryczna szatnia pracownicza jest zlokalizowana w pomieszczeniach po dawnym oddziale rehabilitacyjnym. Jednak te pomieszczenia są nam niezbędne, bo wkrótce ma zacząć się modernizacja izby przyjęć - tłumaczy wicedyrektor szpitala ds. restrukturyzacji i rozwoju Wojciech Olszówka. Dodaje, że w pomieszczeniach po dawnej rehabilitacji szpital planuje stworzyć część izby przyjęć dedykowaną nagłym przyjęciom pacjentów. - Chcielibyśmy rozpocząć remont izby przyjęć jak najszybciej, ale blokuje nas to, że kierownictwo niepublicznej przychodni rehabilitacyjnej nie opuściło jeszcze pomieszczeń potrzebnych na szatnię pracowniczą, mimo że termin wypowiedzenia minął z końcem grudnia - wyjaśnia wicedyrektor.

Początkowo przedstawiciele szpitala rozważali stworzenie szatni kontenerowych. Po analizie okazało się jednak, że trzeba by wynająć aż 11 modułów kontenerowych z węzłami sanitarnymi. To by oznaczało wydatek rzędu 10 tys. zł co miesiąc. Poza tym istniał problem gdzie ustawić 11 kontenerów tak, by przebrani pracownicy mogli tzw. „suchą stopą” znaleźć się w szpitalu, czyli bez zbędnego przechodzenia między odrębnymi, niepołączonymi obiektami. Dlatego zrezygnowano z takiego pomysłu.

Przedstawiciele szpitala zapowiadają, że jeśli pomieszczenia zajmowane przez niepubliczną poradnię rehabilitacji nie zostaną opuszczone, to rozważą wystąpienie o eksmisję komorniczą. - Kierownictwo niepublicznej poradni miało pół roku czasu na znalezienie nowych pomieszczeń. Dla nas modernizacja izby przyjęć jest priorytetem, bo chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu - mówi wicedyrektor Olszówka.

(mak)