Niedziela, 7 marca 2021

imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty

RSS

Trzy sauny i grota solna powstają w Nieboczowach

13.02.2019 19:00 | 4 komentarze | mak

W nowej wsi powstaje strefa SPA złożona z trzech saun, groty solnej, pokoju wypoczynku i siłowni. Do tego ogród z widokiem na wyspę.

Trzy sauny i grota solna powstają w Nieboczowach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Budynek sportu, który będzie częścią stadionu w Nieboczowach, jest już prawie gotowy. Trwają prace wykończeniowe. W jednej z części budynku została zlokalizowana strefa SPA. Tu także trwają końcowe prace. Całość ma być gotowa najpóźniej w kwietniu. - Obiekt będzie ogólnodostępny. Zależy nam, by był codziennie otwarty - zapowiada wójt gminy Lubomia Czesław Burek. Wstęp będzie płatny, cennik dopiero zostanie ustalony.

Trzy sauny

Korzystanie z sauny jest coraz bardziej powszechnym zjawiskiem, ponieważ ma doskonały wpływ na zdrowie. W Nieboczowach w skład kompleksu będą wchodzić trzy sauny: fińska, parowa oraz infrared, czyli sauna na podczerwień. Największa będzie sauna fińska, czyli sucha. W jednym czasie będzie w niej mogło przebywać ponad 20 osób. Zmieści się np. cała drużyna piłkarska. Zawodnicy korzystający z boiska w Nieboczowach będą ją mogli traktować jako sposób na relaks i odzyskanie sił. Sauna mokra pomieści około 10 osób, a infrared - 3 osoby. Do tego wszystkiego standardowe elementy, jak chociażby wiadra bosmańskie do schładzania ciała.

Tuż po seansach saunowych goście będą mogli skorzystać ze strefy wypoczynku. Jest pomysł, by wzbogacić ją o tzw. zieloną ścianę, czyli wertykalny ogród.

Całość zostanie podana w atrakcyjnej formie i przy kojących dźwiękach z głośników.

Ludzie:

Czesław Burek

Czesław Burek

Wójt Gminy Lubomia