Poniedziałek, 14 października 2019

imieniny: Alana, Kaliksta, Fortunaty

RSS

„Cudowny Chłopak” Książką Roku 2018

12.02.2019 08:42 | 0 komentarzy | d

Czytelnicy raciborskiej biblioteki wybrali. „Cudowny chłopak” R.J. Palacio uzyskał najwięcej głosów w plebiscycie na Książkę Roku 2018. Na podium znalazły się także „Nieodnaleziona” Remigiusza Mroza i „Nie odpuszczaj” Harlana Cobena.

„Cudowny Chłopak” Książką Roku 2018
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Plebiscyt został ogłoszony na początku stycznia. W I etapie czytelnicy sami typowali najlepsze ich zdaniem książki wydane w 2018 roku. Biblioteka otrzymała takich propozycji ponad osiemdziesiąt, jednak nie wszystkie, zgodnie z regulaminem, kwalifikowały się do dalszego etapu. Udało się wyłonić osiem najpopularniejszych tytułów książek, które w sondażach otrzymały najwięcej głosów: „Nie odpuszczaj” H. Cobena, „Będzie bolało” A. Kay’a, „Ścigany” K. Michalak, „Farba” W. Miłoszewskiego, „Nieodnaleziona” R. Mroza, „Ucho igielne” W. Myśliwskiego, „Cudowny chłopak” R.J.Palacio oraz „Królestwo” S. Twardocha.

W II etapie plebiscytu na tytuły zagłosowało 55 osób. Najwięcej uzyskała powieść R.J. Palacio „Cudowny chłopak”, która swoją popularność zyskała po ubiegłorocznej ekranizacji z Julią Roberts, Owenem Wilsonem oraz Jacobem Tremblayem w rolach głównych. To wzruszająca i jednocześnie zabawna opowieść o walce dziecka z przeciwnościami losu. Książkę można oczywiście znaleźć w zbiorach raciborskiej biblioteki.

- Dziękujemy za czynny udział w naszym konkursie. Informujemy jednocześnie, że zgodnie z regulaminem, zwycięzcy plebiscytu zostaną wyłonieni w drodze losowania i o wygranej powiadomieni mailowo bądź telefonicznie – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

źródło: MiPBP w Raciborzu.

Ludzie:

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.