Piątek, 14 sierpnia 2020

imieniny: Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda

RSS

O biznesie w towarzystwie przedsiębiorców. Śniadanie biznesowe w Subregionie Zachodnim [ZDJĘCIA]

11.02.2019 11:31 | 0 komentarzy | juk

Wymiana kontaktów, nawiązywanie nowych relacji biznesowych, promowanie swoich przedsiębiorstw – to główne cele śniadań biznesowych. 7 lutego w wodzisławskim Hotelu Amadeus miało miejsce podobne spotkanie.

O biznesie w towarzystwie przedsiębiorców. Śniadanie biznesowe w Subregionie Zachodnim [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pomimo wczesnych godzin porannych na spotkanie integrujące lokalne środowiska przybyło liczne grono przedsiębiorców z całego Subregionu Zachodniego województwa śląskiego. Wzięli w nim również udział najważniejsi przedstawiciele samorządu – m.in. starosta powiatu wodzisławskiego Leszek Bizoń, prezydent Wodzisławia Śl. Mieczysław Kieca, zastępca prezydenta Raciborza Michał Fita, wiceprezydent Rybnika Piotr Masłowski, wójt Godowa Mariusz Adamczyk oraz wójt Gorzyc Daniel Jakubczyk.

Na początku spotkania Radosław Knesz z Inkubatora Przedsiębiorczości przybliżył uczestnikom wizję współpracy. O networkingu opowiedział prezes wodzisławskiej Izby Gospodarczej Krzysztof Dybiec. - Często rozmawiając o networkingu, można usłyszeć rady typu "nie zapomnij wizytówek" albo "pamiętaj o uśmiechu". Podstawą jest jednak zaangażowanie w nawiązaniu relacji z otoczeniem - zauważył. Przedstawił zebranym kilka prostych zasady, które pomagają skutecznie budować udane więzi biznesowe. Z kolei Ireneusz Burek z Raciborskiej Izby Gospodarczej mówił na temat możliwości współczesnych rozwiązań komunikacji w biznesie. Po krótkich prelekcjach każdy z gości miał możliwość przedstawienia siebie i swojej działalności zebranym. Spotkanie zakończyło się wymianą wizytówek i rozmowami między jego uczestnikami.

Przedsięwzięcie było pilotowane przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS Inkubatory Przedsiębiorczości z Wodzisławia Śl., Raciborza i Rybnika oraz wodzisławską Izbę Gospodarczą. Planowane są już kolejne śniadania biznesowe. Nie tylko w ramach konkretnego miasta, ale kilku sąsiadujących miast i gmin Subregionu Zachodniego. Rozważana jest również organizacja spotkań, które będą wskazywać wspólne działania, czy też rozwiązywać problemy lokalnych branż. 

Ludzie:

Leszek Bizoń

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

Michał Fita

Michał Fita

Wiceprezydent Raciborza

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.