Poniedziałek, 14 października 2019

imieniny: Alana, Kaliksta, Fortunaty

RSS

Artystyczny Kamień

11.02.2019 11:07 | 0 komentarzy | kama

W Szkole Podstawowej nr 28 w Kamieniu odbywają się warsztaty artystyczne „Pędzel-frędzel”, których realizacja rozpoczęła się w grudniu 2018 roku i trwać będzie do maja 2019 roku.

Artystyczny Kamień
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

„Pędzel – frędzel” jest inicjatywą Joanny Stefaniak, która wraz ze Stowarzyszeniem osób aktywnych „Mrowisko” oraz z pomocą dyrektor Joanny Porszke i nauczyciela Michała Szczyrbowskiego, wstąpiła do projektu „Moje miejsce na Ziemi”. Zaplanowano 8 warsztatów, z różnych dziedzin plastycznych, takich jak linoryt, malowanie na szkle, malarstwo olejne, filcowanie na mokro, decoupage, rysunek, haft matematyczny oraz sensoplastyka. Całość warsztatów jest finansowana ze środków Fundacji „ORLEN- DAR SERCA”. Konkurs grantowy realizowany jest przez Fundację po raz pierwszy. Celem Konkursu jest wspieranie mieszkańców w działaniach na rzecz ich społeczności. Podejmowane inicjatywy mają budować kapitał społeczny na lokalnym poziomie. Konkurs prowadzony jest z myślą o tych, którzy mają pomysł i energię, żeby zmieniać swoje miejsce na Ziemi. Zadaniem koordynatora było napisanie projektu oraz szczegółowego budżetu. Dofinansowanie otrzymały 293 projekty z całej Polski, na łączną kwotę 2 001 000,00 zł. Projekt "Pędzel-frędzel"otrzymał 7500 zł.

Efektem warsztatów ma być pobudzenie wrażliwości estetycznej, indywidualnych zdolności twórczych uczestników, ich wyobraźni oraz kreatywnego myślenia. Przyjemność tworzenia, odkrywanie talentów i nowych pokładów energii, czego nie da się uzyskać będąc wychowywanym wśród wytworów wysokiej technologii.

/Materiały prasowe/