środa, 26 lutego 2020

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Spotkanie autorskie z Emilią Krakowską, bohaterką książki "Aktorzyca"

08.02.2019 16:22 | 0 komentarzy | AgaKa
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Emilią Krakowską, bohaterką książki "Aktorzyca" Katarzyny Kaczorowskiej. Spotkanie połączone z promocją książki odbędzie się 27 lutego, o godz.16.30 w Sali Multimedialnej Biblioteki. Wstęp wolny!
Spotkanie autorskie z Emilią Krakowską, bohaterką książki "Aktorzyca"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Katarzyna KaczorowskaEmilia Krakowska. Aktorzyca. Spotkanie z jedną z najpopularniejszych aktorek ostatniego półwiecza! Portret wybitnej polskiej aktorki Emilii Krakowskiej – poznanianki z urodzenia, warszawianki z wyboru. Publiczność pokochała ją za Reymontowską Jagnę, Malinę z opowiadania Iwaszkiewicza, Marysię z Wesela i panią Dulską Zapolskiej.

Bohaterka książki opowiada czytelnikom o wielkiej miłości swojej matki, Anastazji, o przybranej siostrze, mężach, z którymi nie zawsze było jej po drodze i ukochanych córkach. Prowadzi nas przez uliczki rodzinnego Poznania – okupowanego przez Niemców i zbuntowanego przeciwko władzy w czerwcu 1956 roku – i wprowadza w świat warszawskich teatrów, w którym młoda dziewczyna po studiach musiała znaleźć swoje miejsce, pokazać, co potrafi i przekonać do siebie reżyserów, publiczność i krytyków.

Co jej się udało, a czego do dzisiaj żałuje? Czy jest rola, o której wciąż marzy? Jaką postać chciałaby zagrać ponownie.... Na te i inne pytania odpowie Aktorka w bezpośredniej rozmowie ze Słuchaczami.