Sobota, 22 lutego 2020

imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra

RSS

Historyczna konferencja prasowa. Dlaczego? Po raz pierwszy zwołali ją wodzisławscy radni

08.02.2019 09:30 | 13 komentarzy | mak

Do tej pory - jeśli chodzi o samorząd w Wodzisławiu Śląskim - konferencje prasowe zwoływał prezydent Mieczysław Kieca. Włodarzowi wyrosła jednak konkurencja. Radni miejscy, którzy są członkami tzw. koalicji, po raz pierwszy zaprosili dziennikarzy na zorganizowaną przez siebie konferencję prasową.

Historyczna konferencja prasowa. Dlaczego? Po raz pierwszy zwołali ją wodzisławscy radni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

6 lutego w Urzędzie Miasta w Wodzisławiu Śląskim odbyła się pierwsza taka konferencja prasowa. Zwołali ją przedstawiciele pięciu ugrupowań, które tworzą koalicję w radzie miasta. Każde z ugrupowań było na konferencji reprezentowane przez jednego rajcę: Prawo i Sprawiedliwość - Adrian Jędryka, Wspólnota Samorządowa - Dezyderiusz Szwagrzak, Zgoda i Rozwój - Adam Króliczek, Głos Pokoleń - Mariusz Blazy i Wodzisław 2.0 - Łukasz Chrząszcz.

Dlaczego radni postanowili zwołać konferencję prasową? Jak tłumaczyli - ich zdaniem prezydent Mieczysław Kieca przekazuje mieszkańcom nierzetelne i niepełne informacje, dlatego sami postanowili odnieść się do kilku najważniejszych problemów i tym sposobem dotrzeć do mieszkańców ze swoim przekazem. Mówili m.in. o komunikacji autobusowej, zmianach w budżecie miasta czy kwestii odśnieżania dróg i chodników miejskich.

Nie wykluczają, że w przyszłości będą zwoływać kolejne konferencje.

Do sprawy wrócimy.