środa, 26 czerwca 2019

imieniny: Jana, Pawła, Miromira

RSS

Pierwsza Dama w Gołkowicach. Zaskakująca wizyta Agaty Kornhauser-Dudy

07.02.2019 19:00 | 9 komentarzy | art

Dobiegły końca odwiedziny Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy w Gołkowicach. Miały one charakter nieoficjalny. 

Pierwsza Dama w Gołkowicach. Zaskakująca wizyta Agaty Kornhauser-Dudy
Agata Kornhauser-Duda w Gołkowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sama wizyta utrzymywana była w ścisłej tajemnicy. O tym, że w Gołkowicach coś się dzieje, świadczyły jedynie liczne patrole policji na ulicach w pobliżu Ośrodka Kultury. Okazało się, że sam Ośrodek został zaś zamknięty dla postronnych osób. Do środka wpuszczane były tylko osoby znajdujące się na imiennej liście.

Kwadrans po godzinie siedemnastej pod drzwi ośrodka podjechała limuzyna na warszawskich numerach. Dyskretnie, bez sygnałów. Pierwsza Dama szybko opuściła wóz i w towarzystwie ochroniarza weszła do Ośrodka, z którego na spotkanie wyszła jej jedna osoba. 

Z uzyskanych przez nas nieoficjalnych informacji wynika, że żona Prezydenta RP Andrzeja Dudy przyjechała obejrzeć próbę dziecięcego Teatru Naszej Wyobraźni, działającego przy OK. Odwiedziny były formą rewizyty. Niespełna dwa lata temu u Pierwszej Damy gościła Berenika Borkowska, niepełnosprawna dziewczynka, która od urodzenia wespół z rodzicami walczy o zdrowie. Urodziła sie z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem. Berenika przyjechała do Pałacu Prezydenckiego w marcu 2017 r. na zaproszenie właśnie Agaty Kornhauser-Dudy. Pisaliśmy o tym Tu

Wtedy też Berenika z rodzicami zaprosiła Pierwszą Damę do rewizyty. Dziś Berenika dalej walczy o swoje zdrowie, i wbrew przeciwnościom, radzi sobie coraz lepiej. Mimo ciągłej rehabilitacji, wielu operacji, stara się prowadzić aktywne życie. Jest m.in. aktorką Teatru Naszej Wyobraźni. Tego, którego próbę oglądała dziś Pierwsza Dama. 

Wizyta pani prezydentowej szacowana była na około dwie godziny.