Piątek, 22 stycznia 2021

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Śmieci po nowemu. Inne kolory, inne rodzaje odpadów

07.02.2019 13:00 | 12 komentarzy | juk

Już niedługo urzędnicy staną przed zadaniem wyboru nowej firmy, która od lipca zajmie się wywozem śmieci z terenu Pszowa. - Opłata dla mieszkańców może wzrosnąć nawet o 100 proc. - zapowiadają.

Śmieci po nowemu. Inne kolory, inne rodzaje odpadów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowe kontenery

Zmiany dotyczące zbiórki odpadów nie ominą również mieszkańców osiedli, gdzie zostaną wprowadzone nowe kontenery. - Chcemy zastąpić obecne pojemniki na takie typu dzwon - mówi Załęska. - W obecnych kontenerach buszują m.in. zbieracze złomów, którzy niszczą kontenery i robią bałagan wokół nich - dodaje. Nowe pojemniki miałyby być również wprowadzone m.in. przy orlikach, lodowisku i jednostkach straży pożarnej.

Będzie drożej?

Do końca czerwca mieszkańcy za wywóz odpadów segregowanych zapłacą 12 zł. Ci, którzy nie zbierają ich w sposób selektywny - 24 zł. - Nie wykluczamy, że nowa stawka może wzrosnąć nawet o 100 proc. - zapowiada Monika Załęska. Urzędnicy nowy przetarg na wyłonienie firmy, która zajmie się odbiorem i zagospodarowaniem odpadów, planują ogłosić już w połowie lutego. Jego szczegóły są aktualnie doprecyzowywane.

(juk)