Sobota, 24 sierpnia 2019

imieniny: Bartłomieja, Malwiny, Jerzego

RSS

O mowie nienawiści w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

07.02.2019 08:02 | 0 komentarzy | d

5 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu. EUREKA - Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży rozpoczęła obchody już pod koniec stycznia, przeprowadzając liczne lekcje biblioteczne. Do tej pory w zajęciach wzięło udział ponad 300 uczniów z Raciborza i powiatu.

O mowie nienawiści w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dzień Bezpiecznego Internetu odbywa się w tym roku pod hasłem „Działajmy razem!”. Organizatorzy zachęcają wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Raciborska biblioteka tradycyjnie włączyła się w obchody DBI, organizując zajęcia edukacyjne obejmujące różnorodne tematy m.in. bezpieczeństwo w sieci, hejt czy wpływ internetu na nasz wizerunek. Młodsze klasy obejrzały specjalnie przygotowane prezentacje i filmiki dostosowane do wieku i tematu konkretnych zajęć. Były też gry i zabawy oraz słodkie niespodzianki dla najbardziej aktywnych. Młodzież podjęła się głównie dyskusji na temat, będący w ostatnim czasie na topie, a mianowicie mowy nienawiści.

- Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia. Spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem tymi tematami ze strony szkół, dlatego lekcje będą na pewno kontynuowane – mówi Marzena Mróz, kierownik EUREKI.

źródło: MiPBP w Raciborzu, opr. (d).