Piątek, 5 czerwca 2020

imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira

RSS

Patrol

Śmierć na torach. Pociąg potrącił 34-latka z Raciborza

05.02.2019 09:19 | 0 komentarzy | żet
Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 09:41

Mężczyzna szedł torowiskiem od strony Markowic w kierunku centrum. Około godz. 18.30 został śmiertelnie potrącony przez pociąg.

Śmierć na torach. Pociąg potrącił 34-latka z Raciborza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do tragedii doszło 4 lutego około godz. 18.20 na torowisku w Raciborzu-Markowicach, nieopodal mostu przy ulicy Nad Koleją. 34-letni raciborzanin został tam potrącony przez pociąg Kolei Śląskich. Mężczyzna zginął na miejscu.

Na miejsce wezwano ratowników pogotowia, strażaków, policjantów (w tym techników kryminalistyki) oraz prokuratora. Pasażerów pociągu ewakuowano.

Według wstępnych ustaleń policjantów, przejeżdżający pociąg potrącił mężczyznę, który nagle pojawił się przed lokomotywą na torach - informuje kom. Mirosław Szymański, rzecznik prasowy KPP w Raciborzu.

Dokładne okoliczności wypadku zostaną wyjaśnione przez raciborskich śledczych w prowadzonym postępowaniu przygotowawczym.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i przechodzenie przez torowisko w miejscach do tego wyznaczonych. - Ten tragiczny wypadek pokazuje, jak niebezpieczne może być przebywanie na torowisku czy przechodzenie przez tory w miejscach niedozwolonych. W starciu z maszyną człowiek ma niewielkie szanse by przeżyć. Jeśli jednak ma odrobinę szczęścia, zazwyczaj uszczerbek na zdrowiu, jakiego doznaje, jest poważny. Dlatego apelujemy do Państwa o przestrzeganie obowiązujących przepisów i przechodzenia przez tory w miejscach do tego przeznaczonych - dodaje M. Szymański.