Poniedziałek, 9 grudnia 2019

imieniny: Leokadii, Wiesławy, Nataszy

RSS

Kultura

"Blaszany bębenek" po raz kolejny na deskach "Strzechy"

05.02.2019 09:18 | 0 komentarzy | rck

W minioną sobotę, 2 lutego, po raz kolejny mieliśmy okazję obejrzeć spektakl Teatru TETRAEDR „Blaszany bębenek”, który znalazł się wśród 14 przedstawień finałowych 2. Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego „The Best Off”!

"Blaszany bębenek" po raz kolejny na deskach "Strzechy"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Teatr TETRAEDR to młodzi aktorzy wraz ze swoim wybitnym instruktorem Grażyną Tabor. Razem dokonują rzeczy nieziemskich - ponadzmysłowych!

Nie inaczej było w przypadku „Blaszanego bębenka”, napisanego w oparciu o powieść Güntera Grassa. Główny bohater – Oskar - opowiada o swojej “przewlekłej trzyletności”, poprzez którą prowadzi wnikliwą obserwację świata. Urodzony w latach 30. XX wieku, jest świadkiem historycznych zmian, z których wychwytuje ,,znaki zwiastujące nieszczęście, które wdziewało coraz większe buty i zamierzało rozsiewać zło”. Używa swojego genialnego głosu jako narzędzia samoobrony. Nie może żyć bez swojego blaszanego bębenka, którym nadaje ton kolejnym wydarzeniom…

Agnieszka Rajda, Łukasz Czogalik, Jakub Tabor, Marcin Franaszek nadal zaskakują widza swoim talentem! W sposób niezwykle dojrzały i wnikliwy wchodzą w konfrontacje z tak trudnym i ponadczasowym tekstem.

Premiera spektaklu miała miejsce 15 czerwca 2018 roku, a reżyserem sztuki był nie kto inny jak Grażyna Tabor.

źródło: RCK