Niedziela, 25 sierpnia 2019

imieniny: Ludwika, Luizy, Patrycji

RSS

Jak znaleźć dobry hotel we Wrocławiu?

04.02.2019 15:23 | 0 komentarzy | MK

Wybierasz się w podróż służbową do Wrocławia? A może wybierasz się na ciekawą wycieczkę do tego miasta? Zależy ci przy tym na dobrej klasy miejscu noclegowym, ale martwisz się, że jego cena będzie bardzo wysoka? Bez obaw, w stolicy Dolnego Śląska można znaleźć szeroką ofertę noclegową w niemal dowolnej lokalizacji. Poniżej podpowiadamy, jak to zrobić.

Jak znaleźć dobry hotel we Wrocławiu?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
  1. Szeroka baza noclegowa
  2. Noclegi we Wrocławiu – centrum miasta czy dalsze okolice?
  3. Opinie, zdjęcia i lokalizacja
  4. Czy dobry hotel musi być drogi?

Szeroka baza noclegowa

Wrocław jako stolica Dolnego Śląska to bardzo atrakcyjne turystycznie miasto, oferujące odwiedzającym mnóstwo miejsc i zabytków wartych zobaczenia i odwiedzenia zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Co ważne, posiada także świetnie rozwiniętą bazę noclegów. W mieście tym znaleźć można dziesiątki hosteli, hoteli oraz pensjonatów, różnej klasy i w szerokiej ofercie cenowej. Każdy, nawet najbardziej wymagający turysta, może tutaj wyszukać pokój najlepiej dostosowany do swoich potrzeb i oczekiwań.

Noclegi we Wrocławiu – centrum miasta czy dalsze okolice?

Na co zwrócić uwagę, szukając dobrego miejsca noclegowego? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na lokalizację. Jeżeli zależy ci na zwiedzeniu najważniejszych zabytków Wrocławia, najlepiej, by była ona jak najbliżej centrum. Jest to gwarancją bliskości zabytków i innych atrakcyjnych turystycznie miejsc, w tym szczególnie wysp odrzańskich, Starego Miasta, placu Solnego, Rynku, Ostrowa Tumskiego i okolic, a także Ogrodu botanicznego czy też Panoramy Racławickiej. Samo centrum to też liczne restauracje, kafejki i kawiarnie, sklepy z pamiątkami, występy ulicznych artystów, a także świetna infrastruktura i komunikacja z innymi częściami miasta oraz bliskość przystanków tramwajowych i autobusowych. Co ważne, w samym centrum mieści się też Dworzec PKS i PKP, dosyć łatwo też jest dojechać na lotnisko. Dobra lokalizacja pozwala też na uniknięcie konieczności długiego stania w korkach w drodze do konkretnego miejsca.

Jeśli wybierasz się natomiast do dolnośląskiej stolicy z dziećmi (szczególnie małymi), z pewnością będziesz chciał odwiedzić z nimi ZOO. A warto to zrobić, ponieważ ZOO Wrocław Sp. z o.o. (tak brzmi bowiem jego pełna i oficjalna nazwa) jest najstarszym ogrodem zoologicznym w Polsce, a przy tym jednym z największych w Europie. Na jego terenie zobaczyć można obecnie ponad 10 tysięcy gatunków zwierząt. Dokładne obejrzenie wszystkich i zwiedzenie każdej atrakcji może zająć więcej niż jeden dzień, dlatego z pewnością kwestia noclegu w niedalekiej okolicy jest warta rozważenia. Po wyprawie do tego miejsca warto natomiast odpocząć w pobliskim, niezwykle urokliwym Ogrodzie Japońskim. Dlatego też, aby mieć do nich blisko, najlepiej jest znaleźć hotel, pensjonat lub też hostel w okolicy. Świetne oferty noclegów we Wrocławiu w okolicy Ogrodu Japońskiego znaleźć można w Internecie, na przeznaczonych do tego celu stronach z ogłoszeniami.

Opinie, zdjęcia i lokalizacja

Poszukując miejscówki na nocleg, warto jest również poczytać opinie gości, którzy mieli okazję w danym pensjonacie, hotelu czy też hostelu mieszkać. Dobrze jest też zapoznać się szczegółowo z witryną internetową danej placówki – przejrzeć fotografie w galerii, sprawdzić, czy jest bezpłatny dostęp do szybkiego Internetu bezprzewodowego i telewizji oraz czy w pokojach znajduje się łazienka. Obowiązkowo trzeba też zapytać, czy przed obiektem mieści się bezpłatny parking dla gości. Zwrócenie uwagi na owe elementy z pewnością pozwoli w podjęciu właściwej decyzji o wyborze hotelu, w którym przyjdzie spędzić przynajmniej kilka dni tobie i twojej rodzinie.

Czy dobry hotel musi być drogi?                                                                                            

Z pewnością dla niejednej osoby priorytetową kwestią przy poszukiwaniu miejsca noclegowego jest jego cena. Czy można więc znaleźć zadbany, wygodny i przytulny hotel w niewysokiej cenie? Oczywiście, że tak, jednakże nie ma co ukrywać, że może to być niełatwe zadanie. Zazwyczaj wysoki komfort pokoju idzie niestety w parze z dość wysoką ceną. Ale również w ścisłym centrum miasta, w okolicach Rynku czy też Ogrodu Japońskiego znaleźć można świetne miejsca noclegowe, które wcale nie muszą być drogie. Owszem, w lokalizacjach tych mieszczą się także najwyższej klasy, wielogwiazdkowe hotele, które charakteryzują się nawet bardzo wysokimi cenami. Ale na szczęście znaleźć można tu również dobrej klasy hostele i pensjonaty ze znacznie niższymi cenami pokojów. Często można zresztą dodatkowo liczyć na korzystne zniżki czy rabaty, np. oferty typu last minute. Dlatego warto przejrzeć przynajmniej kilka rzetelnych stron i portali z ofertami miejsc noclegowych.

Warto pamiętać przy tym o tym, co jest najważniejsze w wyjeździe do Wrocławia – czy głównym celem wizyty jest przede wszystkim szerokie zwiedzanie i korzystanie z uroków miasta, czy też spędzenie całego wolnego czasu w pokoju? Jeżeli to pierwsze, to czy naprawdę niezbędny jest hotel ze SPA, sauną lub basenem? To generuje dodatkowe, całkiem spore wydatki. A skoro wiesz, że nie będziesz z takich hotelowych udogodnień i atrakcji korzystać, to czy nie lepiej zdecydować się na tańszy hotel lub hostel, wygodny i zadbany, położony za to w znakomitej lokalizacji? Wybór należy do ciebie.

Materiał zewnętrzny