Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czy płatność telefonem jest bezpieczna?

Ile razy zdarzyło Ci się zapomnieć portfela na zakupach? A ile razy zapomniałeś wyjść z domu bez smartfona? No właśnie... Dzięki nowoczesnym technologiom brak pieniędzy nie będzie dla Ciebie żadnym zaskoczeniem – płatności telefonem są możliwe. Sprawdź, czy takie rozwiązanie jest bezpieczne.

Czy płatność telefonem jest bezpieczna?

Obecnie nie potrzebujesz już portfela czy nawet karty płatniczej, aby zapłacić za zakupy w sklepie. Wystarczy smartfon, dzięki któremu szybko i wygodnie uregulujesz swój rachunek. Jeśli zastanawiasz się, jak płacić telefonem, masz do dyspozycji dwie główne możliwości.

Jak płacić telefonem – dostępne opcje

Płatność dokonywana za pomocą smartfona obejmuje m.in.:

Tego rodzaju płatności dostępne są wyłącznie telefonami z funkcjonalnością HCE. Pierwszym krokiem jest instalacja specjalnej aplikacji, która da dostęp do wirtualnej karty płatniczej. Płatności można dokonywać wówczas, gdy włączona jest transmisja danych.

Płatność polega na przyłożeniu smartfona do terminala. Rachunki poniżej 50 zł nie wymagają podawania PIN-u.

To system płatności, który został stworzony przez polskie banki. Jest to opcja, dzięki której można dokonywać płatności nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale również internetowych. Pozwala również na wypłatę gotówki z bankomatu.

Płatności telefonem a bezpieczeństwo

Osoby, które zastanawiają się jak płacić telefonem, interesują się także kwestiami bezpieczeństwa. Czy to faktycznie rozsądna opcja, która nie stwarza żadnego ryzyka?

Płatności dokonywane za pomocą smartfona są bezpieczne – jednak pod pewnymi warunkami. Trzeba zachować standardowe środki ostrożności, m.in. te związane z unikaniem instalowania na telefonie aplikacji nieznanego pochodzenia.

Jeśli chodzi o ochronę środków zgromadzonych na rachunku bankowym, bardzo bezpieczne płatności zapewnia BLIK. Transakcji można dokonać jednorazowym kodem, który jest aktywny zaledwie przez krótki czas – potem jego ważność wygasa. Pozyskanie takiego kodu przez osoby trzecie będzie zatem nieskuteczne.  

Jak zwiększyć bezpieczeństwo płatności telefonem?

Chcesz mieć pewność, że płatność smartfonem nie wiąże się z kradzieżą środków? Wdróż w życie poniższe zasady, które do minimum zredukują ryzyko.

  • Aktualizuj system operacyjny – nowsze wersja urządzeń mobilnych są bardziej stabilne i dopracowane także pod względem bezpieczeństwa.
  • Zainstaluj oprogramowanie antywirusowe – dzięki temu zmniejszysz ryzyko zainfekowania telefonu podczas przeglądania stron internetowych.
  • Aktywacja blokady telefonu – ustanowienie numeru PIN czy logowanie na podstawie odcisku palca zmniejsza prawdopodobieństwo dokonania nieautoryzowanej transakcji.

Pamiętaj także, aby za każdym razem wylogować się z aplikacji przeznaczonej do obsługi bankowości mobilnej.

 

Materiał zewnętrzny

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Mirrrecki (185.55. * .21) 11.04.2019 10:06

Moim zdaniem zanim coś jest prowadzane na rynek i do użytku konsumentów jest mocno sprawdzane. Tak też pewnie było w przypadku płatności telefonem. Ja np. korzystam od jakiegoś czasu z płatności Blikiem. Poczytałem sobie kiedyś o tym na https://www.przelewy24.pl/metody-platnosci/blik i spróbowałem. Podoba mi się to, duża wygodna i szybko transakcja jest realizowana. Blik jest błyskawiczny, a przy tym bezpieczny. Jak dla mnie taka metoda jest fajna.