Sobota, 23 stycznia 2021

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Kultura

Epidemia koronawirusa:

„Autsajder” Adama Sikory w Kinie Bałtyk. Po seansie spotkanie z twórcami filmu

01.02.2019 18:00 | 0 komentarzy | red

5 lutego o 20.00 w raciborskim kinie odbędzie się pokaz specjalny najnowszego filmu Adama Sikory „Autsajder” (2018). Projekcji filmu będzie towarzyszyć spotkanie z Adamem Sikorą oraz odtwórcą głównej roli – Łukaszem Sikorą.

„Autsajder” Adama Sikory w Kinie Bałtyk. Po seansie spotkanie z twórcami filmu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

„Autsajder” to inspirowany prawdziwymi wydarzeniami poruszający film o studencie malarstwa, którego życie zmienia się nieodwracalnie, kiedy przez przypadek wpadnie w tryby totalitarnej machiny. Franek to młody idealista. Jest zakochany w muzyce, malarstwie i pewnej dziewczynie. Mimo wprowadzenia stanu wojennego i dramatycznych wydarzeń w kopalni „Wujek”, mówi, że polityka kompletnie go nie interesuje. Odwiedza go znajomy i prosi o przechowanie tajemniczej teczki. Kiedy kolejnego wieczora Franek wraca od swojej dziewczyny po rozpoczęciu godziny milicyjnej, zatrzymuje go patrol. Chłopak szybko zostaje oskarżony o współpracę z opozycją, a znaleziona w jego mieszkaniu teczka z ulotkami staje się niezbitym dowodem. Sprawę przejmuje Służba Bezpieczeństwa.

„Autsajder” to najnowszy film Adama Sikory – pochodzącego ze Śląska reżysera i autora zdjęć do takich produkcji jak: „Młyn i krzyż” Lecha Majewskiego czy „Essential Killing” Jerzego Skolimowskiego.

(r)