Poniedziałek, 16 grudnia 2019

imieniny: Albiny, Zdzisławy, Adelajdy

RSS

Krzysztof Burek: Przedsiębiorstwo Komunalne to firma z perspektywami

01.02.2019 07:00 | 6 komentarzy | żet

Trzy pytania do Krzysztofa Burka - nowego przewodniczącego rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Komunalnego w Raciborzu.

Krzysztof Burek: Przedsiębiorstwo Komunalne to firma z perspektywami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Co z pańskiego doświadczenia najbardziej przyda się na stanowisku przewodniczącego rady nadzorczej PK?

- Moje doświadczenie z funkcjonowania w radach nadzorczych wynika z kilkunastu przykładów, bo w tylu spółkach byłem lub nadal jestem członkiem organów nadzorczych. Obowiązki członków rad nadzorczych są regulowane głównie przez kodeks spółek handlowych i nie są dla mnie niczym nowym. Dodatkowo, specyfikę spółek skarbu państwa poznałem w trakcie kursu dla członków rad nadzorczych dla tego typu przedsiębiorstw. Będę się starał wykorzystać tę moją wiedzę i doświadczenie w pracy organu nadzorującego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Jest to spółka z jednej strony o ugruntowanej pozycji na Ziemi Raciborskiej a z drugiej z perspektywami rozwoju.

- Praca w PK to nowy etap w Pana życiu. Czy oznacza również koniec związków z Rafako?

- Nie, to jest dodatkowa rzecz. Oprócz tego nadal funkcjonuję w „orbicie” Rafako – nadal pełnię tam funkcję doradcy zarządu, choć obecnie w zmniejszonym zakresie. Z kolei moja aktywność przesunęła się w stronę projektu Jaworzno, który wchodzi w finalny etap. Budowany tam przez Rafako blok energetyczny ma w tym roku zostać oddany do eksploatacji. W związku z tym jest wiele spraw, w których mogę być pomocny i tym się obecnie zajmuję.

- Wracając do PK, jakie są główne wyzwania, które czekają to przedsiębiorstwo w najbliższym czasie?

- Wciąż zaznajamiam się z dokumentacją przedsiębiorstwa. To jest dopiero początek. Myślę, że nowy prezes ma swoją wizję funkcjonowania PK, ale musi minąć jeszcze trochę czasu, zanim będziemy mogli mówić o wykrystalizowanej strategii działania Przedsiębiorstwa Komunalnego. Przy czym, według mojej oceny, doświadczenie i zaangażowanie nowego prezesa dobrze rokują na przyszłość.