Wtorek, 3 sierpnia 2021

imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

RSS

Radny Rycka: dlaczego prezydent Raciborza nie dotrzymuje słowa w sprawie placu Długosza?

30.01.2019 19:31 | 18 komentarzy | ma.w

Radny Paweł Rycka dociekał w dyskusji nad tegorocznym budżetem miejskim jaka jest przyszłość placu Długosza. Czy prezydent Polowy zrealizował swoje przedwyborcze plany rezygnacji z unijnej dotacji na jego rewitalizację?

Radny Rycka: dlaczego prezydent Raciborza nie dotrzymuje słowa w sprawie placu Długosza?
Paweł Rycka przepytał prezydenta Polowego z planów wobec placu Długosza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Włodarz Raciborza potwierdził, że umowy na pozyskanie 6,3 mln zł nie podpisał, zatem magistrat zrezygnował z realizacji na placu Długosza "pralni z kafejką internetową". Teraz urząd wystąpi z innym projektem po te środki, które są dedykowane powiatowi raciborskiemu. - Myślę, że nikt nie będzie z nami konkurował - przekazał radnym. Wyjawił, że samorząd chce złożyć projekt dotyczący Bulwarów Nadodrzańskich.

D. Polowy potwierdził też, że na placu ma stanąć wielopiętrowy budynek z wieloma funkcjami integrującymi mieszkańców. Prosił o cierpliwość co do szczegółów inwestycji.

Radny Rycka przypomniał prezydentowi, że ten w wywiadzie z dziennikarzami mówił jeszcze w grudniu o rychłym terminie zapoznania raciborzan ze szczegółami inwestycji prywatnego przedsiębiorcy, z którym na ten temat prowadzi rozmowy. Nawiązał też do kampanijnej wypowiedzi D. Polowego o tym, że chciałby w mieście stworzyć strefy rozrywki na wzór ulicy Stodolni w Ostrawie. Był ciekaw czy lokalizacją takiej strefy ma być plac Długosza.

Rycka dodał jeszcze, że projekt rewitalizacji placu Długosza był konsultowany z mieszkańcami, którzy zaakceptowali projekt z pralnią i kafejką.

Prezydent podtrzymał swoją opinię z czasu gdy rywalizował o fotel głowy miasta. - Źle oceniałem ten projekt rewitalizacji - powiedział. Zaprzeczył jakoby na placu miała powstać raciborska "Stodolni". Prosił wszystkich o chwilę cierpliwości. - Opłaci się - zapewnił. Dodał też: rozumiem, że nie wszyscy mają tyle by wtrwać.

Polowy przypomniał, że w wyborach głosił otwarcie, że plac widzi zabudowany wysokim obiektem i wygrywając wybory zyskał mandat społeczny do realizacji tego zamiaru.

Paweł Rycka zapewnił prezydenta, że jest cierpliwy, a terminy - których nie dotrzymał - wyznaczył sam Polowy. Tłumaczył, że radni są po to by pilnować prezydenta i jego deklaracji. Dariusz Polowy obiecał rozliczyć się z tej obietnicy najpóźniej w terminie 100 dni od rozpoczęcia sprawowania władzy.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Paweł  Rycka

Paweł Rycka

Radny Gminy Racibórz.