Sobota, 4 lipca 2020

imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana

RSS

E-sesja w Gorzycach była pocięta. Ale została naprawiona

30.01.2019 12:54 | 0 komentarzy | art

Problemy z e-sesją w Gorzycach. Przez kilka dni nagranie z sesji rady gminy, dostępne dla każdego internauty, było dość kiepskiej jakości.

E-sesja w Gorzycach była pocięta. Ale została naprawiona
fot. screenshot
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od początku tej kadencji, samorządy zostały zobligowane zmianami prawnym do przeprowadzania transmisji na żywo z sesji rad gmin. Nagrania można również oglądać w każdym dowolnym momencie po zakończeniu sesji. Wystarczy znaleźć odpowiedni link na stronie internetowej danego samorządu. Bywa jednak, że jakość nagrań pozostawia nieco do życzenia. Tak było przez kilka dni w przypadku ostatniej sesji rady gminy w Gorzycach, która odbyła się 28 stycznia.

A konkretnie końcówka nagrania była kiepska. Nagranie było pocięte, wiele wypowiedzi nie zostało zarejestrowanych. Uwagę na to zwrócili internauci. - Jakość tego nagrania pozostawia wiele do życzenia. Ciągłe przerwy w nagraniu, w szczególności w wolnych wnioskach, gdzie podejmowany jest temat opłaty śmieciowej – zauważył Bogusław Jordan z portalu E-gorzyce.pl. I rzeczywiście z nagrania trudno było się dowiedzieć się, jaki przebieg miała dyskusja.

W gminie zapewniają, że to efekt problemów technicznych. - Problem wyniknął z małej przepustowości łącza – wyjaśnia Beata Futerska z Urzędu Gminy w Gorzycach.

Po naszej interwencji nagranie zostało podmienione na takie, na którym zarejestrowane zostały już wszystkie wypowiedzi. Przybyło w sumie około 9 minut nagrania.