środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Wierzbickiego niepokoją plany PKP. Przejazd przy Rafako do likwidacji?

29.01.2019 23:50 | 1 komentarz | ma.w

Powołując się na źródła internetowe radny powiatowy Artur Wierzbicki opowiedział na sesji o wizji PKP dla przejazdu kolejowego na ulicy Łąkowej, przy Arenie Rafako i fabryce kotłów. Kolej chce go zlikwidować, a ruch samochodowy przekierować na ulicę Eichendorffa, pod wiadukt. Tymczasem magistrat ze starostwem są przed remontem ulic Łąkowej i Kościuszki. Czy wiedzą o planach PKP?

Wierzbickiego niepokoją plany PKP. Przejazd przy Rafako do likwidacji?
Pracujący w Rafako radny powiatowy Artur Wierzbicki martwi się planami PKP. Kolej chce zlikwidować przejazd przy Arenie Rafako
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radny Wierzbicki powołał się na sesji powiatowej na wiedzę Łukasza Bordo z portalu sielsiatrasportinfo, którego przedstawił jako osobę zaangażowaną w przywrócenie świetności kolejnictwa na ziemi raciborskiej i Śląsku.

- PKP chce zlikwidować przejazd kolejowy w ciągu ulicy Łąkowej, w ramach przebudowy Stacji Racibórz wraz z wybranymi elementami infrastruktury kolejowej. Ten plan przewiduje likwidację przejazdu do Rafako - mówił pod koniec styczniowej sesji rady powiatu.

Przekazał radnym i staroście, że w miejsce zlikwidowanego przejazdu ma być wybudowane podziemne przejście pieszo - rowerowe. Wiadukt na ulicy Eichendorffa ma być pogłębiony (i być może poszerzony), by ruch samochodowy odbywał się drogą koło więzienia. - Już dziś przepustowość tam jest średnia - ocenił Wierzbicki, długoletni pracownik Rafako.

Na sesji zwrócił się do starosty czy wie o tych planach, w kontekście planów remontu Łąkowej i Kościuszki. - Czy to jest brane pod uwagę? Bo będzie zupełnie inaczej jeśli chodzi o rozwiązania komunikacyjne. Poza tym 4-5 lat temu miało miejsce porozumienie Miasto-Powiat o wymianie zarządu ulic: Kościuszki z 1 Maja. I co pan myśli o zamknięciu przejazdu kolejowego przy Rafako? - spytał radny PO.

Grzegorz Swoboda zobowiązał się odpisać Wierzbickiemu na piśmie.

Ludzie:

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski