Piątek, 23 kwietnia 2021

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Wicestarosta przeprasza i wybacza. Czy to zmieni sytuację w powiecie?

30.01.2019 07:00 | 33 komentarze | mak

Między koalicją a opozycją w radzie powiatu wodzisławskiego mocno iskrzy. W momencie, gdy padały kolejne oskarżenia, nieoczekiwanie swój apel o pojednanie wygłosił wicestarosta Tadeusz Skatuła. – Jeśli z mojej strony kiedykolwiek padły słowa, które kogoś dotknęły, uraziły lub wydały się przesadzone – to przepraszam. Wybaczam też to wszystko, co padało pod moim adresem – powiedział. Czy to koniec konfliktu?

Wicestarosta przeprasza i wybacza. Czy to zmieni sytuację w powiecie?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Reakcja na apel

Przez chwilę po przemówieniu na sali panowała cisza. Wreszcie głos zabrał radny Ryszard Zalewski z klubu radnych PiS. - Wysłuchałem z uwagą apelu wicestarosty Skatuły i odbieram go jako apel o współpracę. Tak to odczytałem. Czy dobrze? - pytał. - Myślę, że nie muszę powtarzać, że tak - odniósł się Skatuła.

Swoim zdaniem podzieliła się też radna Danuta Maćkowska (PiS). - Mam nadzieję, że ani pan panie starosto, ani nikt z pana grona nie będzie atakował od następnego tygodnia w mediach radnych i parlamentarzystów PiS - powiedziała.

Głos zabrał też Ireneusz Serwotka z ZiR. - Przychylam się do apelu wygłoszonego przez wicestarostę Skatułę. Za daleko zaszła ta dyskusja. I mam nadzieję, że wszyscy się zreflektują - zaczął pojednawczo. Jednak szybko dopowiedział. - Ale jeśli w dalszym ciągu będę podmiotem ataku w mediach, to będę odpowiadał. Nie kto inny jak ten, który przed chwilą do nas apelował, wywołał tematy, których sprostowania się domagam - mówił Ireneusz Serwotka (przypomnijmy, że radni opozycji często wypominają wicestaroście Tadeuszowi Skatule, że po pierwszej sesji krytycznie odniósł się do „dobrej zmiany” i sytuacji szpitala). - W mediach pan wicestarosta się niejako na mnie wyżywa. Jaki to ja jestem „zakompleksiony”, jaki to ja jestem „niepogodzony” z tym, co mnie spotkało, z utratą stanowiska. Wydaje mi się, że nie wyglądam na frustrata. Chcę tylko przypomnieć, że rozpocząłem trzynasty rok pracy w radzie, z czego pełne osiem lat byłem w opozycji i jakoś nie miałem parcia na stanowiska. Więc proszę mi nie imputować, że trudno mi się z czymś pogodzić - kierował takie słowa pod adresem wicestarosty Skatuły. - Skończmy z dyskusją w mediach, z wracaniem do tego co w której kadencji było, z oskarżeniami. Proszę ważyć słowa i nie tworzyć obszarów, gdzie zaczynamy się rozliczać - dodał.

Jan Zemło (WS) przychylił się do apelu wicestarosty Skatuły, ale też przyznał otwarcie, że nieco inaczej rozumie znaczenie słów „współpraca” i „pojednanie”, niż to co przed chwilą usłyszał od opozycji.

Wicestarosta wierzy

Kolejnego dnia odbyła się zaplanowana wcześniej konferencja prasowa w wodzisławskim starostwie. Korzystając z okazji zapytaliśmy Tadeusza Skatułę, czy wierzy, że pojednanie nastąpi. - Gdybym nie wierzył, to bym nie wyciągał ręki na zgodę - podkreślił. - Z jednej strony usłyszałem, że propozycja pojednania została zaakceptowana. Ale z drugiej strony radny Ireneusz Serwotka musiał swoje powiedzieć. Więc nie ukrywam, że było mi trochę przykro - stwierdził Skatuła.

(mak)

Ludzie:

Ireneusz  Serwotka

Ireneusz Serwotka

Były Starosta Wodzisławski

Ryszard Zalewski

Ryszard Zalewski

Radny Powiatu Wodzisławskiego

Tadeusz  Skatuła

Tadeusz Skatuła

Były starosta wodzisławski